Справа №2-208 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2006 року Калуський міськрайонний суд
Івано - Франківської області
в складі : головуючої - судді ГАЛУЩАК Л.О.
секретаря ЖИЛЯК Х.Р.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Калуш
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тужилівської сільської Ради Калуського району про визначення додаткового строку прийняття спадщини , -
ВСТАНОВИВ:
Що позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мама ОСОБА_2. 21 січня 2003 року її мама склала заповіт в якому все своє майно , яке буде належати їй на день її смерті, де б воно не знаходилося та з чого б воно не складалося, заповідала їй , ОСОБА_1. Після смерті матері відкрилася спадщина на житловий будинок , що знаходиться в АДРЕСА_1 , який належала матері згідно свідоцтва про право власності від 6.12.2006 року, а також на земельну ділянку по цій же адресі, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку від 29.07.99 року.
Згідно чинного законодавства спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини у шестимісячний термін з часу відкриття спадщини.
У встановлений законодавством термін вона до нотаріальної контори про своє бажання прийняти спадщину після смерті матері не звернулася з поважних причин, так як матеріальний стан її сім"ї є вкрай важким, вона не працює ( оскільки змушена була здійснювати догляд за мамою), ніяких доходів не має, тому їй постійно не вистачає коштів і відповідно не мала можливості виготовити технічну документацію на будинок, а також коштів , щоб звернутися в нотаріальну контору з заявою про бажання прийняти спадщину після смерті матері, згідно заповіту. Інших спадкоємців у її матері, крім неї, не було нікого. Тому просить визначити додатковий строк прийняття спадщини після смерті матері.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги .
Представник відповідача позов визнав .
Суд, вислухавши доводи позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав .
В судовому засіданні з"ясовано , що ОСОБА_2 була матір"ю позивачки і ІНФОРМАЦІЯ_1 вона померла, що підтверджується копіями свідоцтва про народження, одруження та смерть ( а.с. 11-13 ).ОСОБА_2 на праві власності належав житловий будинок , що знаходиться в АДРЕСА_1 ( а.с.4-6) та земельна ділянка ( а.с. 8) .
23 січня 2003 року ОСОБА_2 склала заповіт на позивачку по справі, згідно якого все своє майно , яке буде належати їй на день її смерті, де б воно не знаходилося та з чого б воно не складалося, заповідала їй ( а.с. 7). Однак у встановлений Законом 6-ти місячний термін позивачка не подала заяву про прийняття спадщини .
Відповідно до ст.. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст..1270 цього кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її . За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини , по-скільки пропустила строк для прийняття спадщини із поважної причини . Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позивачка пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини, тому їй слід визначити додатковий строк , достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1270 , 1272 ЦК
України, ст. 208, 210 , 213-215 ЦПК України, суд -
РІШИВ:
Позов задоволити. Визначити ОСОБА_1 додатковий строк прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2 терміном 3 ( три ) місяці .
Рішення може бути оскаржене до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України .