Лутугинський районний суд Луганської області
Справа № 416/693/14-ц
Провадження № 2/416/520/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.06.2014 року Лутугинський районний суд Луганської області у складі: головуючого судді Шпідько В.Г., при секретарі Іщук Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лутугине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Лутугинському районі Луганської області про відшкодування шкоди завданої здоров'ю,
ВСТАНОВИВ
12.03.2014 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом. В обґрунтуванні позову позивач посилається на те, що працюючи на підприємстві він отримав виробничу травму та продовжував працювати. При проходженні обстеження в лікарні у позивача виявили підозру на професійне захворювання. В зв'язку з чим позивач звернувся до обласної спеціалізованої профпатологічної МСЕК де йому було встановлено 35 відсотків втрати професійної працездатності, 25 відсотків професійне захворювання, 10 відсотків виробнича травма. З довідкою МСЕК про встановлення стійкої втрати професійної працездатності позивач, звернувся до відповідача за отриманням страхових виплат, останнім була призначена страхова виплата. Позивач вважає що страхова виплата була призначена лише за один страховий випадок.
У судове засідання представник позивача надав заяву про розгляд справи без його участі та підтримав уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 та просив позов задовольнити.
Представник відповідача позов не визнав. Суду надав пояснення про те, що відповідно до їх постанови вони призначили та виплатили страхову виплату потерпілому за кожний відсоток втрати професійної працездатності. Тому в задоволені позову просить відмовити.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Із довідки обласної спеціалізованої профпатологічної МСЕК вбачається, що ОСОБА_1 було встановлено 35 відсотків втрати професійної працездатності. 25 відсотків по професійному захворюванню, 10 відсотків за виробничу травму /а.с.31-33/.
У довідки обласної ВКК зазначено два діагнозу, один професійне захворювання легенів другий наслідки виробничої травми а.с.
У виписки із історії хвороби також два діагнозу, один професійне захворювання легенів другий наслідки виробничої травми а.с.
В Акті Н - 1 зафіксовано, що ОСОБА_1 отримав виробничу травму на виробництві під час виконання трудових обов'язків а.с.
Із Акту Н - 5 вибачається, що з цього приводу було проведено розслідування нещасного випадку на виробництві а.с
В Акті форми П - 4 зазначено виникнення професійного захворювання у ОСОБА_1 під час роботи на підприємствах вугільної промисловості.
Відповідно до ст.14 Закону України «Про загально обов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» №1105-ХІV від 23.09.1999 року:
- нещасний випадок - це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов'язків, внаслідок яких заподіяно шкоду здоров'ю або настала смерть;
- до професійного захворювання належить захворювання, що виникло внаслідок професійної діяльності застрахованого та зумовлюється виключно або переважно впливом шкідливих речовин і певних видів робіт та інших факторів, пов'язаних з роботою.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про загально обов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» №1105-ХІV від 23.09.1999 року страховим випадком є нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про загально обов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» №1105-ХІV від 23.09.1999 року, підставою для оплати потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або
акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.
Враховуючи те, що у позивача одночасно було оформлено два страхових випадки та за кожний страховий випадок МСЕК встановила відсотки втрати професійної працездатності, суд вважає, що позов заявлено обґрунтовано, його було підтверджено протягом судового засідання, тому він підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про загально обов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» №1105-Х1V від 23.09.1999р., постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «про порядок призначення, перерахування та проведення страхових виплат» №24 від 27.04.2007р.,ст.ст. 10, 11, 60, 212- 215, 218 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати право на однаразову страхову допомогу за кожний страховий випадок вказаний в довідки МСЕК № 224537 від 21.01.2014 р.
Зобов'язати відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Лутугинському районі Луганської області, провести перерахунок призначення ОСОБА_1 одноразової страхової допомоги та призначити і виплатити одноразову страхову допомогу за кожний страховий випадок вказаний в довідки МСЕК № 224537 від 21.01.2014 р.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через Лутугинський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: