Судове рішення #372342
Справа № 22-Ц-6009 2006р

 

Справа № 22-Ц-6009 2006р. Категорія: визнання права власності на майновий пай

Головуючий

1 інстанції - Маренко Л.М.

Доповідач - Хребтов В.П.

УХВАЛА

                                       ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

20 грудня 2006 року судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:

головуючого       - Шаповал Н.М.

суддів                  - Маміної О.В.

-Хребтова В.П. при секретарі     - Дмитренко A.M.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Зміївського районного суду Харківської області від 27 вересня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до закритого акціонерного сільськогосподарського товариства „Зміївська овочева фабрика", закритого акціонерного товариства ТМ „Зміївська овочева фабрика", ОСОБА_2, ТОВ „Капітал - 1", ТОВ „Надія - 1", ТОВ „Кунєро -1", ТОВ „Мрія -1" про визнання права власності на майновий пай КСП „Зміївська овочева фабрика", визнання незаконною передачу майна ЗАСТ „Зміївська овочева фабрика" ТОВ „Капітал - 1", ТОВ „Надія - 1", ТОВ „Кунєро - 1", ТОВ „Мрія - 1", визнання незаконною передачу майна ТОВ „Капітал - 1", ТОВ „Надія - 1", ТОВ „Кунєро - 1", ТОВ „Мрія - 1" ЗАТ ТМ „Зміївська овочева фабрика", забов'язання ЗАТ ТМ „Зміївська овочева фабрика" відшкодувати матеріальні збитки в розмірі вартості майнового паю, стягнення з ОСОБА_2 моральної шкоди у розмірі 1699 грн., -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до закритого акціонерного сільськогосподарського товариства „Зміївська овочева фабрика", закритого акціонерного товариства ТМ „Зміївська овочева фабрика", ОСОБА_2, ТОВ „Капітал - 1", ТОВ „Надія - 1", ТОВ „Кунєро - 1", ТОВ „Мрія - 1" про визнання права власності на майновий пай КСП „Зміївська овочева фабрика", визнання незаконною передачу майна ЗАСТ „Зміївська овочева фабрика" ТОВ „Капітал - 1", ТОВ „Надія - 1", ТОВ „Кунєро - 1", ТОВ „Мрія - 1", визнання незаконною передачу майна ТОВ „Капітал - 1", ТОВ „Надія - 1", ТОВ „Кунєро - 1", ТОВ „Мрія - 1" ЗАТ ТМ „Зміївська овочева фабрика", забов'язання ЗАТ ТМ „Зміївська овочева фабрика" відшкодувати матеріальні збитки в розмірі вартості майнового паю, стягнення з ОСОБА_2 моральної шкоди у розмірі 1699 грн.

На підтвердження своїх вимог ОСОБА_1 посилалася на те, що вона працювала в радгоспі „Зміївська овочева фабрика" с травня 1970 року по березень 1998 року. У 1997 році радгосп було реформовано в колективне сільськогосподарське підприємство „Зміївська овочева фабрика". Державне майно радгоспу було передано в пайовий фонд КСП „Зміївська овочева фабрика". Члени КСП, в тому числі і вона, були власниками майнового та земельного паю, розмір якого повинно було визначити адміністрацією КСП. Головою КСП було обрано ОСОБА_2, який затвердив склад комісії для складання списків пайовиків. Однак ОСОБА_2 не забезпечив збереження списків і не визначив розмір майнового паю.

10 лютого 2000 року адміністрацією КСП було проведено конференцію трудового колективу, на якій було прийнято рішення про реорганізацію КСП в закрите акціонерне сільськогосподарське товариство „Зміївська овочева фабрика" (ділі ЗАТ „ЗОФ" ) і затверджено статут товариства. Вважала, що рішення конференції є не законним, оскільки паювання майна та визначення майнового паю не було проведено. ОСОБА_2 незаконно розпорядився майном КСП і безпідставно передав його в якості засновницького внеску ТОВ „Капітал -1", „Надія -1", „Кунєро -1", „Мрія -1". В подальшому вказані товариства передали отримане від ЗАСТ майно ЗАТ ТМ „Зміївська овочева фабрика", яке проводить господарську діяльність на місце розташування КСП „Зміївська овочева фабрика" і користується майном членів КСП „ЗОФ". Вважала, що протизаконними діями, ОСОБА_2 завдав їй моральну шкоду і просила стягнути на її користь 1699 грн. Також просила визнати за нею право на майновий пай КСП „ЗОФ", визнати незаконною передачу майна ЗАСТ „Зміївська овочева фабрика", ТОВ „Капітал -1", „Надія -1", „Кунєро - 1", „Мрія - 1", та передачу вказаними товариствами спірного майна ЗАТ ТМ „Зміївська овочева фабрика" і відшкодувати вартість майнового паю.

Представник ЗАТ ТМ „Зміївська овочева фабрика" проти позову заперечував посилаючись на те, що сплинув строк позивної давності. Крім того, ОСОБА_1 не надала доказів того, що вона була членом КСП „ЗОФ" і не надала доказів вартості майна. Передане майно було внеском у статутний фонд на підставі установчого договору, який є чинним і не оспорюється. Юридичні особи, які були засновниками ЗАТ ТМ „Зміївська овочева фабрика", ліквідовані без правонаступників, а ЗАТ ТМ „ЗОФ" не є правонаступником ЗАСТ „ЗОФ".

Представник ЗАСТ „ЗОФ" в судове засідання не з'явився і надав від імені арбітражного керуючого - ліквідатора заяву про розгляд справи за їх відсутності, а позовні вимоги не визнає.

Відповідач ОСОБА_2 також в судове засідання не з'явився і надав заяву про розгляд справи за його відсутності, та проти позову заперечує.

Рішенням Зміївського районного суду Харківської області від 27 вересня 2006 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення скасувати і ухвалити нове рішення про задоволення її вимог в повному обсязі. Рішення суду вважає необгрунтованим, оскільки суд безпідставно прийшов до висновку про те, що вона не була членом КСП „ЗОФ" і вона, крім того, пропустила строк позивної давності. Суд необгрунтовано прийшов до висновку про те, що вона не надала про передачу майна ТОВ „Капітал -1" та іншім товариствам, яке належало їй та членам КСП.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, судова колегія не знаходить підстав для скасування рішення суду.

Судом першої інстанції встановлено, що позивачка ОСОБА_1 з 1970 року працювала в радгоспі „Зміївська овочева фабрика". Після реорганізації в 1997 року у радгоспу у КСП „ЗОФ" працювала до 3 квітня 1998 року.

Згідно установчого договору від 10 лютого 2000 року члени колективного сільськогосподарського підприємства прийняли рішення про створення закритого акціонерного сільськогосподарського товариства „Зміївська овочева фабрика" (а.с. 182 -184)

Відповідно до реєстру власників цінних паперів на 1 грудня 2005 року ОСОБА_1 є акціонером ЗАСТ „Зміївська овочева фабрика".

Установчий договір про створення ЗАСТ „ЗОФ" позивачкою не оспорюється і є чинним на даний час.

За таких обставин позовні вимоги ОСОБА_1 на майновий пай КСП „Зміївська овочева фабрика" безпідставні, оскільки КСП, як юридична особа, не існує.

Що стосується вимог про визнання незаконною передачу майна ЗАСТ „Зміївська овочева фабрика" ТОВ „Капітал - 1", „Надія - 1", „Кунєро - 1", „Мрія - 1", то суд першої інстанції обґрунтовано прийшов до висновку про те, що позивачка ОСОБА_1 не є стороною по даним правовідносинам, оскільки у відповідності з установчим договором „Про створення ЗАТ ТМ „Зміївська овочева фабрика" засновниками товариства є вищевказані юридичні особи (а.с. 252 - 254).

Крім того, ТОВ „Капітал - 1", „Надія - 1", „Кунєро - 1", „Мрія - 1" ліквідовані, про ще свідчать довідки Головного управління статистики у Харківській області (а.с. 241 - 242).

Достовірних доказів про те, що ОСОБА_2 завдав ОСОБА_1 моральну шкоду, суду першої інстанції не надано, а тому суд обґрунтовано відмовив у задоволені цих вимог.

Позивачка не позбавлена права, як акціонер, отримати певну суму грошей за акціями, які належать їй.

 

 

Відповідно до вимог ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Доводи апеляційної скарги не спростовують виводи суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 303, 304, 308, 314, 315, 319 ЦПК України, судова колегія, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити.

Рішення Зміївського районного суду Харківської області від 27 вересня 2006 року залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту його проголошення, але може бути оскаржено в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання законної сили безпосередньо до Верховного Суду України.

Головуючий

Судді

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація