Справа № 22-Ц-5644 2006р. Категорія: стягнення аліментів
Головуючий
1 інстанції- Панікар Р.Ф.
Доповідач - Хребтов В.П.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2006 року судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого - Шаповал Н.М.
суддів - Маміної О.В.
-Хребтова В.П. при секретарі - Дмитренко A.M.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Лозівського районного суду Харківської області від 11 вересня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
ВСТАНОВИЛА:
18 липня 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини.
На підтвердження своїх вимог ОСОБА_1 посилалася на те, що вона знаходилася з відповідачем в зареєстрованому шлюбі з 1998 року по 2004 рік. Рішенням Лозівського міськрайонного суду Харківської області шлюб між ними розірвано. Від шлюбу вони мають доньку - ОСОБА_3. Відповідач припинив надавати матеріальну допомогу на утримання доньки. Просила суд стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини його заробітку, але не менше 30% від прожиткового мінімуму.
Відповідач проти позову не заперечував і пояснив судові, що постійно надає позивачці матеріальну допомогу на утримання дитини.
Рішенням Лозівського міськрайонного суду Харківської області позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення її позовних вимог в повному обсязі. Рішення вважає необгрунтованим, оскільки суд розглянув тільки частину її позовних вимог і не розглянув її вимоги про стягнення додаткових витрат на дитину. Крім того, суд ухвалив почати стягнення аліментів не з моменту подачі позову, а з моменту подачі уточненої позовної заяви.
Заслухавши пояснення представника ОСОБА_1, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що рішення суду підлягає зміні, а апеляційна скарга частковому задоволенню.
Матеріали справи свідчать про те, що ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину, заборгованості по аліментам та додаткових витрат, пов'язаних з лікуванням та утриманням дитини.
Ухвалою Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 11 вересня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_1 в частині стягнення заборгованості по аліментам та додаткових витрат, пов'язаних з лікуванням та утриманням дитини, виділене в окреме провадження.
Суд першої інстанції вирішив лише позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення з ОСОБА_2 аліментів і стягнув на її користь аліменти, в розмірі % частини заробітку, але не менш ніж 30% від прожиткового мінімуму.
Я пояснив представник позивачки, то ОСОБА_1 погоджується з таким розміром стягнутих аліментів.
Судова колегія вважає, що суд першої інстанції постановив в цей частині законне і обґрунтоване рішення.
Разом з тим, необгрутовано суд прийшов до висновку про те, що аліменти повинні сплачуватись з 9 серпня 2006 року.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Оскільки позовна заява була подана 14 липня 2006 року, то судова колегія змінює рішення і ухвалює про те, що аліменти стягуються саме з цій дати.
Вимоги ОСОБА_1 про скасування рішення та ухвалення нового рішення, яким задовольнити її позов в повному обсязі є безпідставними, оскільки вимоги про стягнення заборгованості по аліментам та стягнення додаткових витрат, пов'язаних з лікуванням та утриманням дитини, виділені судом першої інстанції в окреме провадження і не були предметом судового розгляду.
Позивачка має право підтримати свої вимоги і вирішити спір у суді першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 309, 314, 316, 319 ЦПК України, судова колегія, -
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Рішення Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 11 вересня 2006 року змінити, вказавши, що стягнення аліментів проводити з 14 липня 2006 року.
В іншій частині рішення суду залишити без змін.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення, але може бути оскаржено в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання законної сили безпосередньо до Верховного Суду України.
Головуючий (підпис)
Судді (підпис)
Копія вірна: суддя -