Справа № 1-603/2007
ВИРОК
іменем України
25 грудня 2007 рокум. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області у складі головуючої Гутій О.В., при секретарі Паллай О.В., з участю прокурора Пантьо М.В, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мукачево кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с В.Лази Ужгородського району Закарпатської області, мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, не працюючого, неодруженого, має утриманні неповнолітню дитину, відповідно до ст. 89 КК України несудимого,
за ст.263 ч.1 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
На початку вересня 2007 року ОСОБА_1, перебуваючи у лісі, розташованому неподалік колишньої військової частини поблизу с. Рафайлово Мукачівського району Закарпатської області, знайшов пластиковий пакет, в якому знаходилися 16 патронів до пістолету Макарова та 10 набоїв до дрібнокаліберної гвинтівки. Тоді ж ОСОБА_1 достовірно знаючи, що знайдені ним патрони можуть бут використані для проведення пострілів, обернув їх на свою користь і залишив їх собі, тим самим, діючи умисно, незаконно придбав бойові припаси без передбаченого законом дозволу з метою їх подальшого збуту випадковим особам.
Після цього ОСОБА_1, діючи умисно, без передбаченого законом дозволу, незаконно носив при собі вищевказані патрони з метою їх незаконного збуту по території с Ключ арки Мукачівського району та території станції Мукачево Львівської залізниці.
19 жовтня 2007 року ОСОБА_1, маючи при собі зазначені патрони, з метою їх збуту випадковим особам, приїхав приміським електропоїздом сполученням Ужгород-Мукачево на перон станції Мукачево Львівської залізниці, де був затриманий працівниками міліції, які в установленому законом порядку виявили та вилучили у нього вищевказані патрони.
Згідно висновку балістичної експертизи № 550 від 12.11.2007 року вилучені 19.10.2007 року у ОСОБА_1 шістнадцять металевих предметів є патронами до пістолета Макарова (ПМ), виготовлені заводським способом, калібру 9 мм із звичайною кулею, відносяться до бойових припасів і придатні до стрільби. Дані набої призначені для стрільби з військової нарізної зброї: пістолетів Макарова (ПМ), автоматичних пістолетів конструкції Стечкіна (АПС) тощо. Десять штук металевих предметів, вилучених 19.10.2007 року у ОСОБА_1, є патронами бокового бою кільцевого запалювання калібру 5,6 мм промислового виготовлення до нарізної вогнепальної зброї, відносяться до бойових припасів і придатні до стрільби. Дані набої призначені для стрільби з різних видів нарізної спортивної та спортивно-мисливської зброї.
Підсудний ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину визнав повністю і пояснив суду, що на початку вересня 2007 року він пішов по гриби до лісу, розташованого поблизу колишньої військової частини неподалік с Рафайлово Мукачівського району. Там він знайшов у траві прозорий пакет, в якому знаходилося 16 патронів до пістолета Макарова та 10 патронів до дрібнокаліберної гвинтівки, які вирішив залишити собі, щоб комусь продати. Знайдені патрони з метою продажу випадковим особам він носив у кишені своїх штанів до 19 жовтня 2007 року, коли на станції Мукачево Львівської залізниці його затримали працівники міліції і під час особистого обшуку в присутності понятих виявили у нього в кишені пакет з патронами, який вилучили. Щиро розкаюється у вчиненому.
Судом постановлено здійснити обмеження обсягу доказів, що підлягають дослідженню, та роз'яснено підсудному та іншим учасникам судового розгляду правові наслідки такого розгляду, і встановлено наступний порядок дослідження доказів у порядку ст.
2
299 КПК України: допитати підсудного, дослідити докази, що містяться в матеріалах справи, оскільки ніхто з учасників судового розгляду не оспорив фактичні обставини справи.
Крім визнання підсудного своєї вини у вчиненні злочину, його вина доведена іншими доказами, зібраними по даній справі:
· рапортом оперуповноваженого ВКР ЛВ на станції Мукачево Лінійного Управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті Козела Ю.І. від 19.10.2007 року про затримання ОСОБА_1 та вилучення у нього 16 патронів калібру 9 мм та 10 патронів до дрібнокаліберної гвинтівки (а.с. 5);
· протоколом доставления, виявлення та вилучення від 19.10.2007 року, згідно якого у ОСОБА_1 вилучено 16 патронів калібру 9 мм та 10 патронів до дрібнокаліберної гвинтівки (а.с.6);
· довідкою Мукачівського MB УМВС України в Закарпатській області про те, що ОСОБА_1 на обліку дозвільної системи Мукачівського MBУМВС України в Закарпатській області як власник холодної, газової та вогнепальної зброї не перебуває (а.с. 11);
· висновком експертизи № 550 від 12.11.2007 року, згідно якої вилучені 19.10.2007 року у ОСОБА_1 шістнадцять металевих предметів є патронами до пістолета Макарова (ПМ), виготовлені заводським способом, калібру 9 мм із звичайною кулею, відносяться до бойових припасів і придатні до стрільби. Дані набої призначені для стрільби з військової нарізної зброї: пістолетів Макарова (ПМ), автоматичних пістолетів конструкції Стечкіна (АПС) тощо. Десять штук металевих предметів, вилучених 19.10.2007 року у ОСОБА_1, є патронами бокового бою кільцевого запалювання калібру 5,6 мм промислового виготовлення до нарізної вогнепальної зброї, відносяться до бойових припасів і придатні до стрільби. Дані набої призначені для стрільби з різних видів нарізної спортивної та спортивно-мисливської зброї, (а.с. 22-26);
· протоколом відтворення обстановки та обставин події і фото таблицею до нього (а.с.44-45).
Оцінюючи зібрані докази в сукупності, суд вважає їх належними, допустимими, достовірними та достатніми по справі, кваліфікує дії підсудного ОСОБА_1 за ст.263 ч.1 КК України, тобто незаконне придбання, зберігання та носіння бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
За місцем проживання ОСОБА_1 характеризується позитивно (а.с.56).
Згідно довідки від 23.10.2007 року № 606/01-6 ОСОБА_1 на обліку у лікаря-психіатра та нарколога не перебуває (а.с.58).
Згідно вимоги ВІТ УМВС України в Закарпатській області ОСОБА_1 відповідно до ст. 89 КК України не судимий.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1, судом не встановлено.
Обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1, - щире каяття.
При обранні виду і розміру покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини справи, обставини, що пом'якшують відповідальність, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.
Враховуючи тяжкість злочину, особу винного, обставини справи, суд приходить до висновку про можливість виправлення ОСОБА_1 без відбування покарання, звільнивши його від відбуття покарання з випробуванням.
Речові докази - 13 патронів калібру 9 мм та 3 гільзи від таких патронів, а також 7 патронів калібру 5,6 мм та 3 гільзи від таких патронів, які знаходяться на зберіганні в ЛВ на станції Мукачево ЛУ на Львівській залізниці УМВС України на транспорті, відповідно до ст. 81 КПК України слід знищити.
Судові витрати по справі - вартість проведення експертизи - 235, 39 грн. відповідно до ст.93 КПК України слід покласти на ОСОБА_1
Цивільний позов по справі не заявлено.
Керуючись ст.ст. 81, 93, 323, 324 КПК України, ст.ст. 65, 75, 76 КК України, суд,-
3 АСУ ДИВ:
ОСОБА_1 за ст. 263 ч.1 КК України до позбавлення волі строком на два роки.
На підставі ст.75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбуття призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку терміном у один рік не вчинить нового злочину.
3
На підставі ст.76 КК України зобов'язати засудженого ОСОБА_1 повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи, не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
Речові докази по справі - 13 патронів калібру 9 мм та 3 гільзи від таких патронів, а також 7 патронів калібру 5,6 мм та 3 гільзи від таких патронів, які знаходяться на зберіганні в ЛВ на станції Мукачево ЛУ на Львівській залізниці УМВС України на транспорті, знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України на транспорті вартість проведення експертизи № 550 від 12.11.2007 року у розмірі 235,39 грн. (двісті тридцять п'ять гривень 39 копійок).
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Закарпатської області через цей суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.