Справа № 128/1826/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.04.2014 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді: Мотрука М.І.
при секретарі: Кобернюка О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про вставнолення факту, що має юридичне значення та визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою, в якій вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько - ОСОБА_3, який за життя заповіту не залишив. Єдиним спадкоємцями за законом є позивач - ОСОБА_1 та її сестра ОСОБА_2 спадщину після смерті батька не приймала та надала відмову від спадщини після смерті ОСОБА_3. Інших спадкоємців немає.
У передбачені ст. 1270 Ц.К України строки позивач звернулася з заявою про прийняття спадщини після смерті спадкодавця до Вінницької районної державної нотаріальної контори, однак у видачі свідоцтва про право власності на спадкове майно їй було відмовлено, оскільки в її свідоцтві про народження запис про батька відсутній, прізвище вказане за прізвищем матері «ОСОБА_1». Внести відповідні зміни до актового запису про народження не в змозі, в зв'язку зі смертю батька. Рекомендовано звернутися до суду з позовом про вставнолення факту, що має юридичне значення та визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом.
Відповідно до довідок виконавчого комітету Мізяківсько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області від 05 лютого 2014 року № 118, № 119, № 120 та виписками із погосподарської книги за 1950-1952 роки, згідно яких ОСОБА_3 значиться батьком ОСОБА_1. Підтверджується також довідкою виданою виконкомом Мізяківсько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області від 16 квітня 2014 року № 527 та виписками із погосподарської книги за 1950-1952 роки, згідно яких будинок будинок за АДРЕСА_1 належав батькові позивачки.
Зазначені обставини унеможливлюють реалізацію позивачем права щодо передбаченого законом оформлення факту прийняття спадщини, а тому, у зв'язку із наведеним в нього виникла необхідність у зверненні до суду із даним позовом, в якому просить суд встановити факт, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Мізяківські Хутори Вінницького району Вінницької області був батьком ОСОБА_1, визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за АДРЕСА_1, що в цілому складається з: житлового будинку під літерою "А"; веранди під літерою "а"; сараю під літерою "Б"; убиральні під літерою "Г"; сараю під літерою "Д", сараю під літерою "Е", погреба під літерою "п/Е", огорожі №1; воріт №2; хвіртки №3, який належав ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, інвентаризаційною вартістю 61100 гривень.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явилася, а надала до суду заяву в якій свої позовні вимоги підтримала, просить суд їх задоволити та розглянути справу у її відсутність.
Представник позивача ОСОБА_5 в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву, в якій просить розглянути справу у її відсутність, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву, в якій просить розглянути справу у її відсутність, позов визнає повністю, проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 не заперечуює.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, суд вважає, що справу можливо розглянути без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, вважає за можливе прийняти визнання позову відповідачем і задоволити позовні вимоги у підтриманих представником позивача межах, оскільки вони, крім повного визнання позову відповідачем підтверджуються письмовими доказами. Відповідно до частини першої статті 61 ЦПК обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню. Згідно абзацу 3 п. 24 постанови № 2 Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.
Оцінюючи в сукупності всі досліджені по справі докази, суд вважає, що вимоги позивача доведені повністю, тому їх слід задовольнити.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 1216-1218, 1258-1261, 1268, 1269, 1270 ЦК України, ст.ст. 213-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Встановити факт, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Мізяківські Хутори Вінницького району Вінницької області був батьком ОСОБА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за АДРЕСА_1, що в цілому складається з: житлового будинку під літерою "А"; веранди під літерою "а"; сараю під літерою "Б"; убиральні під літерою "Г"; сараю під літерою "Д", сараю під літерою "Е", погреба під літерою "п/Е", огорожі №1; воріт №2; хвіртки №3, який належав ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, інвентаризаційною вартістю 61100 гривень.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь в справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: