Судове рішення #37291680

Справа № 128/2029/14-ц


РІШЕННЯ

Іменем України

02 червня 2014 року

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді: Мотрука М.І.

при секретарі: Тихолаз Т.М..


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, з участю третьої особи без самостійних вимог: виконком Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області, про оспорювання батьківства,-


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 з участю третьої особи без самостійних вимог: виконком Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області, про оспорювання батьківства, мотивуючи свої вимоги тим, що з 1993 року позивач з відповідачем перебували в зареєстрованому шлюбі.

Від шлюбу в сторін народилися діти: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Сімейне життя у них не склалося з різних поглядів на життя та неможливості проживати разом, на початку 2001 року вони фактично припинили шлюбні відносини і почали проживати окремо. ОСОБА_1 одразу ж створив нову сім'ю з ОСОБА_5, та офіційно між нами було зареєстровано шлюбні відносини 24 липня 2008 року, в даний період з фактичних шлюбних відносин у них народився син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3. Але ІНФОРМАЦІЯ_4 року відповідачка народила дитину ОСОБА_7 та оскільки шлюб між позивачкою та відповідачем був на той час не розірваний, при реєстрації народження дитини у виконкомі Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області її батьком записали позивача ОСОБА_1, актовий запис № 11 від 17 травня 2002 року.

Відповідачка відмовляється звертатися із спільною заявою у виконком Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області, відповідно до ч. З ст. 122 СК України, про невизнання позивача батьком дитини.

Особа, яка записана батьком дитини має право у відповідності з ч. 1 ст. 136 Сімейного кодексу України оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

Позивач стверджує, що не є батьком дитини ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4, і це можна довести, провівши судово- генетичну експертизу та врахувавши ті обставини, що він з відповідачкою у той період не спілкувався і не зустрічався, лише надавав допомогу на двох своїх рідних дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року ї вродження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, перераховуючи кошти на рахунок відповідачки через поштове відділення.

Також, необхідно зазначити, що позивач неодноразово виїжджав за межі України на тривалі строки на заробітки в період з 2000 по 2003 рік не є виключенням, що можуть підтвердити свідки, його мати ОСОБА_8, дружина ОСОБА_5, а також дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до ст.ст. 122, 124 СК України у судовому порядку батьківство може бути оспорено у випадках, якщо в Книзі реєстрації народжень батьками дитини записано осіб, які перебували у шлюбі між собою.

Відповідно до ст.136 СК України слід ураховувати, що відповідно оспорювання батьківства можливе тільки після реєстрації народження дитини і до досягнення нею повноліття, а в разі її смерті не допускається.

Відповідно до ст.136 СК України оспорити батьківство мають право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень - шляхом пред'явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини, звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про батька дитини.

Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного спо ріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.

Для вимог чоловіка про виключення відомостей про нього як батька з актового запису про народження дитини позовної давності не встановлено.

Тому позивач змушений звернутись до суду з даним позовом.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, надав суду заяву, в якій просить справу розглянути в його відсутність, позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву, в якій просить розглянути справу у її відсутність, позов визнає повністю, проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Представник третьої особи виконком Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області в судове засідання не з'явився без поважних причин, хоча про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, що підтверджують матеріали справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, суд вважає, що справу можливо розглянути без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, оцінивши матеріали страви та дослідивши представлені докази, вважає за можливе справу розглянути за відсутності належним чином повідомленого відповідача, а позовні вимоги задоволити, оскільки вони крім вимог позивача, які ніким не спростовані, підтверджуються письмовими доказами, а саме: копією свідоцтва про народження ОСОБА_4, серії НОМЕР_1 від 17.05.2002 року, де батьком зазначений ОСОБА_1 (а.с. 9); копією свідоцтва про шлюб, серії НОМЕР_2 від 27.07.2008 року (а.с. 7) та копією свідоцтва про народження ОСОБА_6, серії НОМЕР_3 від 21.10.2003 року (а.с.8).

Оцінивши в сукупності представлені докази, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та доведеними повністю, а тому вони підлягають задоволенню в повному обсязі в підтриманих позивачем межах.

На підставі викладеного та ч. 1 ст. 136 СК України, керуючись статтями 3, 15, 118-120, 143 ЦПК України -


ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Виключити з актового запису № 11 від 17 травня 2002 року про народження ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4, вчиненого виконкомом Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області, даних про те, що батьком є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя:




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація