Судове рішення #3732000

Справа № 2-о-33/08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

18 березня 2008 р.     Вільногірський міський суд Дніпропетровської області

у складі:

головуючого     судді Болоніної М. Б.

при секретарі     Шараповій О.О.

за участю заявника     ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Вільногірську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення юридичного факту належності частки в спільному майні,

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулась ОСОБА_1 із заявою,  де зазначає,  що згідно свідоцтва про право власності на житло від 06.12.1995 р. їй,  її чоловіку ОСОБА_2 та їх сину ОСОБА_3 на праві спільної сумісної приватної власності належить квартира в АДРЕСА_1,  яка отримана ними в порядку приватизації житла.

19.04.2007 р. ОСОБА_4  помер,  на його майно,  в тому числі і на частку квартири,  відкрилась спадщина.

Заявник звернулась до Верхньодніпровської держнотконтори із заявою про прийняття спадщини після смерті чоловіка. Згідно постанови державного нотаріуса від 16.02.2008 р. у вчиненні нотаріальної дії з видачі заявнику свідоцтва про право на спадщину за законом було відмовлено,  оскільки таке свідоцтво може бути видане після визначення частки померлого у спільному майні.

При оформленні правовстановлюючих документів на квартиру не було зазначено часток,  якими володіли кожен з співвласників житла.

Заявник вважає,  що кожному співвласнику квартири належить по 1/3 частці квартири,  просить встановити цей факт та визначити за кожним з них такий розмір часток.

В судовому засіданні заявник підтримала заяву в повному обсязі,  суду також пояснила,  що за життя чоловіка суперечок між членами сім'ї щодо розміру часток не виникало,  вони вважали себе рівноправними власниками квартири,  частки у спільному майні не визначались.

Зацікавлена особа ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився за станом здоров'я,  своєю заявою (ар.с. 20) просив розглядати справу без його участі,  проти задоволення заяви не заперечував.

Зацікавлена особа по справі - Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації м. Вільногірська» - своєю телефонограмою (ар.с. 18) просила справу розглядати без участі їх представника,  заяву визнала у повному обсязі.

Зацікавлена особа по справі - Верхньодніпровська державна нотаріальна контора - своїм листом (ар.с. 21) просить справу розглядати у відсутність їх представника.

Вислухавши пояснення заявника,  дослідивши та оцінивши у сукупності надані по справі докази,  в тому числі свідоцтво про одруження ОСОБА_2  та ОСОБА_1 (ар.с. 7),  свідоцтво про право власності на житло від 06.12.1995 р. (ар.с. 8),  витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно (а.с. 9),  витяг про реєстрацію в Спадковому реєстрі (ар.с. 10),  технічний паспорт на квартиру (ар.с. 11-12),  свідоцтво про смерть ОСОБА_2  (ар.с. 13),  постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії (ар.с. 14). суд доходить до висновку про задоволення заяви.

Діючим цивільним законодавством,  зокрема  ст.  ст. 355, 368, 370 ЦК України,  встановлено,  що спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю,  вважається,  що частки кожного з співвласників є рівними,  якщо інше не встановлено домовленістю між ними,  законом або рішенням суду.

Під час судового розгляду справи було встановлено,  що на момент приватизації квартири всім її власникам належало по 1/3 частці квартири,  іншої домовленості між ними не існувало,  спорів з цього приводу не виникало,  за визначенням часток вони до відповідних органів не звертались.

Таким чином,  є підстави для визначення за співвласниками квартири по І/3 частки у праві їх власності на спільне майно.

Керуючись  ст.  ст.  10, 11, 212, 213, 215, 259 ЦПК України,   ст.  ст.  355, 368, 370 ЦК України,  суд

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення юридичного факту належності частки в спільному майні задовольнити.

Визначити,  що розмір частки у праві спільної власності на квартиру в АДРЕСА_2,  яка належить ОСОБА_1,  ОСОБА_3,  ОСОБА_2,  який помер 19.04.2007 p.,  становить по 1/3 за кожним співвласником.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня його проголошення,  апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Дніпропетровської області через Вільногірський міський суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо таку заяву не було подано,  або після закінчення строку,  встановленого на подачу апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація