Судове рішення #3736848

справа № 2-889-2007 p.

змінено на № 2-151-2008 p.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2007 року    Томаківський районний суд Дніпропетровської області у складі

головуючого судді - Кондус Л. А.

при секретарі - Горват Н.Е.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у залі суду сел.Томаківка

цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Томаківської

селищної ради Томаківського району про визначення додаткового строку для подання

заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,  мотивуючи наступним:

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла позивача бабуся ОСОБА_2,  яка проживала в АДРЕСА_1

Після її смерті відкрилася спадщина на належну їй на праві приватної власності земельну ділянку (пай) площею 6, 390 гектарів,  яка розташована на території Томаківської селищної ради.

У відповідності до заповіту,  складеного при житті бабусею заявника,  спадкоємцями її земельної ділянки являються в рівних долях онуки спадкодавця: позивач та ОСОБА_3.

29.11.2007 року в зв'язку з вирішенням питання прийняття спадщини бабусі,  позивач звернулася до державного нотаріуса Солонянської державної нотаріальної контори,  однак в задоволенні її клопотання було відмовлено в зв'язку з пропущенням строку для прийняття спадщини. Як їй потім стало відомо,  цивільним законодавством встановлено строк для прийняття спадщини терміном в шість місяців.

Відповідно до  ст.  1272 ЦК України лише суд може визначити для спадкоємця додатковий строк,  достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини,  якщо він був пропущений з поважної причини.

Позивач вважає,  що строк був пропущений з поважної причини,  оскільки після смерті бабусі вона понесла значні фінансові затрати,  пов'язані з її похованням,  а тому не мала фінансової можливості вирішити питання прийняття спадщини. До того ж,  будучи спадкоємцем,  строк пропустила в зв'язку з незнанням норм цивільного законодавства,  а порушувати його не мала навіть наміру,  оскільки бажала і бажає прийняти спадщину.

Заповіт,  який залишила ОСОБА_2,  посвідчено 27 червня 2003 року державним нотаріусом Солонянської державної нотаріальної контори і зареєстровано в реєстрі за № 2030.

Бажаючи прийняти спадок,  позивач повинна була звернутися до державної нотаріальної контори з заявою про бажання прийняти спадщину. Але на протязі шести місяців з дня відкриття спадщини остання не змогла подати відповідну заяву з поважних причин.

Позивач просить суд постановити рішення,  яким визначити їй додатковий строк тривалістю в три місяці,  для подання до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті бабусі ОСОБА_2.

Відповідач проти даного позову не заперечує та повністю згоден з ним,  про що надав суду письмову заяву.

Виходячи з наведеного,  суд вважає,  що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

2

Суд,  розглянувши матеріали справи,  заслухавши заявника,  вважає,  що дана позовна заява належить повному задоволенню,  та знайшла своє підтвердження матеріалами справи: копією свідоцтва про смерть,  копією заповіту,  копією державного акту на землю,  копією свідоцтва про шлюб,  що засвідчує зміну дошлюбного прізвища - ОСОБА_1 на ОСОБА_1,  заявник фактично прийняв спадщину,  але пропустив строк подачі заяви до нотаріальної контори у зв'язку з тяжким фінансовим становищем

На підставі викладеного,  та керуючись  ст.  ст.  З,  5,  130,  215 ЦПК України,   ст.  ст. 1269,  1270,  1272 ЦК України,  суд -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити повністю.

Встановити ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  проживаючої в АДРЕСА_1,  додатковий строк тривалістю в три місяці,  з моменту ухвалення рішення,  для подання до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення .

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація