Судове рішення #37384841


Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

16 червня 2014 року Справа № 805/7182/14


Суддя Донецького окружного адміністративного суду Мальцева Н.Г., перевіривши виконання вимог законодавства при подачі позовної заяви фізичної особи-підприємства ОСОБА_1, який мешкає в м.Шахтарськ, до Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Головоного управління Міндоходів у Донецькій області, м.Шахтарськ, про визнання протиправним рішення та скасування вимоги про сплату недоїмки,-

ВСТАНОВИВ:


Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання протиправним рішення про нарахування недоїмки, та скасування вимоги про сплату недоїмки №Ф-361-25 від 31.05.2014 року.

Відповідно до вимог п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно з ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з вимогами про визнання протиправним рішення про нарахування недоїмки, та скасування вимоги про сплату недоїмки №Ф-361-25 від 31.05.2014 року на суму 3680,65 грн.

Тобто, позовні вимоги позивача містять майновий характер, внаслідок чого відповідно до діючого законодавства України судовий збір за подання цього позову повинен бути сплачений за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру.

Відповідно до Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору при справлянні судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового характеру складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати - 1827,00 грн. та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати - 4872 грн. мінімальної заробітної плати, який згідно зі ст.8 Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік" № 719-VII від з 01.01.2014 року складає у місячному розмірі - 1218 гривень; у погодинному розмірі - 7,3 гривні.

Під час подання позову сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору, решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Оскільки при подачі адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору, сплаті за цим позовом підлягає судовий збір з розрахунку: 3680,65 грн.(сума недоїмки зі сплати єдиного внеску, визначена в спірній вимозі №Ф-361-25 від 31.05.2014 року) х 2% (ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру) = 73,61 грн. Вказана сума є меншою ніж 1,5 відсотка мінімальної заробітної плати (1218,00 грн. (розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2014 р) х 1,5 (відсоток мінімальної заробітної плати) = 1827,00 грн., внаслідок чого, під час подання цього позову сплаті підлягає судовий збір з розрахунку: 1827,00 грн. (1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати) х 10% (відсоток розміру ставки судового збору під час подання адміністративного позову майнового характеру) = 182, 70 грн.).

За таких обставин, розмір судового збору за подання до Донецького окружного адміністративного суду цього позову складає 182,70 грн.

Вказаний судовий збір повинен бути сплачений за реквізитами Донецького окружного адміністративного суду: отримувач Держбюджет Калінінського району м. Донецьк, р/р 31217206784005, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО банку 834016, ЄДРПОУ отримувача 38034015, призначення платежу "Судовий збір за позовом (найменування позивача) Донецький окружний адміністративний суд, КОД 35099148, п.3.1" (код та пункт зазначаються у обов`язковому порядку).

Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 до позовної заяви надано документ про сплату судового збору в розмірі 73,08 грн., тобто меншому, ніж передбачено Законом України "Про судовий збір" за вимогами майнового характеру. За таких обставин, різниця між сумою, яка була сплачена при подачі адміністративного позову та сумою, яку необхідно було сплатити складає (182,70 грн. (розмір судового збору за цим позовом) - 73,08 грн. (сплачена позивачем сума судового збору за цим позовом)) = 109,62 грн.

Таким чином, позивач повинен доплатити судовий збір за вимоги майнового характеру в розмірі 109,62 грн.

Крім того, відповідно до ч.2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, першою вимогою фізичної особи-підприємства ОСОБА_1 є визнання протиправним рішення Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування позивачу недоїмки.

Між тим, вказане спірне рішення, як доказ, в обґрунтування позовних вимог позивача, до адміністративного позову позивачем не наданий.

Таким чином, позивачем до позовної заяви не надано доказів, які стали підставою для звернення до суду з вимогою про визнання протиправним рішення Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування позивачу недоїмки, а саме, спірне рішення Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування позивачу недоїмки, з визначенням його номеру та дати винесення, та не зазначено, що зазначені докази, що вказані позивачем в позові, позивач не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості такого подання.

Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, оскільки позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, вона залишається без руху.

Враховуючи викладене, керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:


Позовну заяву фізичної особи-підприємства ОСОБА_1 до Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Головоного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання протиправним рішення та скасування вимоги про сплату недоїмки залишити без руху.

Позивачу в строк протягом 10 (десяти) днів з моменту отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом:

1) надання до суду документу про сплату судового збору в розмірі 109,62 грн. (судовий збір за подання адміністративного позову майнового характеру) за реквізитами Донецького окружного адміністративного суду, а саме: отримувач Держбюджет Калінінського району м. Донецьк, р/р 31217206784005, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО банку 834016, ЄДРПОУ отримувача 38034015, призначення платежу "Судовий збір за позовом (найменування позивача) Донецький окружний адміністративний суд, КОД 35099148, п.3.1" (код та пункт зазначаються у обов`язковому порядку);

2) надання доказів, які стали підставою для звернення до суду з позовною вимогою про визнання протиправним рішення про нарахування недоїмки, а саме, спірне рішення Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування позивачу недоїмки, з визначенням його номеру та дати винесення;

3) у разі неможливості самостійного надання доказів, зазначити докази, які позивач не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

В разі невиконання ухвали, позовна заява буде повернута позивачеві, відповідно до п.1 ч.3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання особою копії ухвали.


Суддя Мальцева Н.Г.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація