Справа № 1-в/228/33/2014
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2014 року м. Докучаєвськ
Докучаєвський міський суд Донецької області в складі: головуючого - судді Черткової Л.О., при секретарі - Остапенко О.М., з участю прокурора - Сергєєва А.В., ст. інспектора Докучаєвського МП КВІ УДПтС України в Донецькій області - Білозьорової С.О.,засудженої ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Докучаєвська подання ст. інспектора Докучаєвського МП КВІ УДПтС України в Донецькій області - Білозьорової С.О. про застосування Закону України « Про амністію» стосовно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м.Донецька, громадянка України, востаннє засудженої вироком Петровського р/с м.Донецька Донецької області від 03.12.2013 року за ч. 2, ч.3 ст.191, 70,75,76 України до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю строком на 3 роки, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
В С Т А Н О В И В:
06 червня 2014року до суду надійшло подання ст. інспектора Докучаєвського МП КВІ УДПтС України в Донецькій області Білозьорової С.О. про застосування ОСОБА_2 засудженої вироком Петровського р/с м.Донецька Донецької області від 03.12.2013 року за ч. 2, ч.3 ст.191, 70,75,76 України до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю строком на 3 роки, ЗУ« Про амністію у 2014 році».
Посилаючись на те, що ОСОБА_2 з 10.02.2014р. перебуває на обліку у Докучаєвському МП КВІ УДПтС України в Донецькій області. За час перебування на обліку нового злочину не скоїла, до адміністративної відповідальності не притягувалася, за місцем проживання характеризується позитивно.
Засуджена ОСОБА_2 відповідно до ст.12 КК України скоїла тяжкий злочин. На момент набрання чинності Закону України « Про амністію у 2014 році» відбула 3 місяця 17 днів додаткового покарання та підпадає під дію ст.6 ЗУ «Про амністію у 2014 році».
На підставі викладеного просить суд звільнити засуджену ОСОБА_2 від призначеного додаткового покарання за вироком Петровського р/с м.Донецька Донецької області від 03.12.2013 року у виді позбавлення права обіймати посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю строком на 3 роки на підставі ст.6 ЗУ «Про амністію у 2014 році».
Представник Докучаєвського МП КВІ УДПтС України в Донецькій області Білозьорова С.О. у судовому засіданні подання підтримала, просила його задовольнити, надав пояснення, аналогічні тим, що викладені у поданні.
Прокурор в судовому засіданні просив задовольнити вказане подання.
Засуджена ОСОБА_2 в судовому засіданні дала свою згоду на застосування до неї ЗУ « Про амністію у 2014році».
Вислухавши прокурора, представника Докучаєвського МП КВІ УДПтС України в Донецькій області, засуджену, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
У відповідності до ст.3 Закону України «Про застосування амністії в Україні», рішення про застосування чи незастосування амністії приймається судом стосовно кожної особи індивідуально після ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_2 засуджена вироком Петровського р/с м.Донецька Донецької області від 03.12.2013 року за ч. 2, ч.3 ст.191, 70,75,76 України до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю строком на 3 роки.
ОСОБА_2 з 10.02.2014р. перебуває на обліку у Докучаєвському МП КВІ УДПтС України в Донецькій області. За час перебування на обліку нового злочину не скоїла, до адміністративної відповідальності не притягувалася, за місцем проживання характеризується позитивно.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про застосування амністії в Україні» амністія є повне або часткове звільнення від відбування покарання осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали законної сили. Амністія оголошується законом про амністію, який приймається відповідно до положень Конституції України, Кримінального кодексу України та цього Закону.
19 квітня 2014 року вступив в силу Закон України №1185-VII від 08.04.2014 року «Про амністію у 2014 році».
Статтею 6 Закону України «Про амністію у 2014 році», можливо скоротити наполовину невідбуту частину покарання засудженим, що відбувають покарання у виді позбавлення волі на певний строк, та інші покарання, не пов'язані з позбавленням волі, які не підлягають звільненню від відбування покарання на підставі статей 15 цього Закону.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про амністію у 2014 році», питання про застосування амністії суд вирішує за ініціативою прокурора, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою обвинуваченого (підсудного) чи засудженого, їх захисників чи законних представників.
Статтею 11 Закону Укpаїни «Про амністію у 2014 році» передбачено, що, особам, яким скорочується невідбута частина покарання, визначення нового строку покарання обчислюється з дня набрання чинності цим Законом.
Станом на 19 квітня 2014 року невідбута частина додаткового покарання складає 3 місяця 17 дні
Обмеження щодо застосування амністії відносно засудженої ОСОБА_2 визначені Законом України «Про амністію у 2014 році» та Законом України «Про застосування амністії в Україні», відсутні.
З врахуванням вищевикладеного, керуючись ст.ст. 537, 539, КПК України, ст.ст. 74, 86 КК України, ЗУ « Про амністію у 2014 році», ЗУ «Про застосування амністії в Україні», суд,-
У Х В А Л И В :
Подання ст. інспектора Докучаєвського МП КВІ УДПтС України в Донецькій області Білозьорової С.О. про застосування ст.6 Закону України « Про амністію у 2014 році» стосовно ОСОБА_2задовольнити.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, скоротити наполовину невідбуту частину додаткової міри покарання за вироком Петровського р/с м.Донецька Донецької області від 03.12.2013 року у виді позбавлення права обіймати посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю строком на 3 роки, на підставі ст. 6 Закону України «Про амністію у 2014 році».
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляції через Докучаєвський міський суд Донецької області до Апеляційного суду Донецької області протягом семи днів з дня її оголошення. Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя