Судове рішення #37489955

Справа № 427/2953/14-ц

Провадження № 2/427/1446/14

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.06.2014 року


Свердловський міський суд Луганської області у складі:

Головуючого судді Шевцова О.А.,

при секретарі с/з Арнаутовій М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Свердловську цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,


в с т а н о в и в:


Позивач ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом, в обґрунтування якого зазначила, що 08.10.2005 р. між нею та відповідачем ОСОБА_3 був зареєстрований шлюб, від якого подружжя має дитину: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

У теперішній час, у зв'язку з відносинами, що склалися між сторонами і призвели до фактичного розпаду сім'ї, подружжя припинило сумісне проживання та більше місяця сумісно не проживають. Це не перший випадок припинення сумісного проживання. Між ОСОБА_2 та її чоловіком виникла психологічна несумісність, часто виникають сімейні конфлікти.

Дитина постійно проживає разом з позивачем. Відповідач добровільно сплачує аліменти, про що подав заяву до бухгалтерії за місцем його роботи.

Питання про поділ спільного сумісного майна позивач готова вирішити в будь-який час добровільно.

Позивач вважає, що примирення є неможливим, у зв'язку з чим, просить суд розірвати шлюб, зареєстрований 08.10.2005 р. між нею та відповідачем відділом РАЦС Свердловського МУЮ.

Позивач у судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі та наполягала на їх задоволенні, зазначивши, що збереження шлюбу суперечить її інтересам.

В судовому засіданні відповідач вважав збереження шлюбу можливим, у зв'язку з чим, заперечував проти задоволення позовних вимог.

Суд, вислухавши у судовому засіданні пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно ст. 24 СК України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Згідно ст. 110 ч. 1 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Судом встановлено, що 08.10.2005 р. у відділі реєстрації актів цивільного стану Свердловського міського управління юстиції зареєстрували шлюб ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, після чого дружині присвоєно прізвище «ОСОБА_2», що підтверджується свідоцтвом про одруження, серія НОМЕР_1, актовий запис № 502, (а.с. 5).

ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народився ОСОБА_4, батьком якого є ОСОБА_3, матір'ю - ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження, серія НОМЕР_2 (а.с. 6).

Частиною 2 ст. 112 СК України встановлено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

У судовому засіданні відповідачем не спростовані доказами доводи позивача щодо неможливості збереження шлюбних стосунків, у зв'язку із чим суд приймає до уваги доводи позивача щодо неможливості збереження шлюбу і вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивача. Судом вживалися заходи щодо збереження шлюбу, надавався строк для примирення, але після закінчення наданого судом строку для примирення, позивач наполягала на розірванні шлюбу.

З урахуванням вищевикладеного, а також того, що шлюб повинен ґрунтуватися на вільній згоді чоловіка та жінки, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 110, 112 СК України, 10, 11, 60, 174, 212-215 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, зареєстрований 08 жовтня 2005 року відділом реєстрації актів цивільного стану Свердловського міського управління юстиції Луганської області за актовим записом № 502.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Луганської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя О.А. Шевцов



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація