Судове рішення #37531305

262/1160/14-к

1-кп/262/112/2014


В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2014 року

Пролетарський районний суд м. Донецка у складі:

головуючого судді Кирилюк Н.А.

при секретарі Кузнецовій Н.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань кримінальне провадження № 12014050890000174 за фактом скоєння

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженого у м.Моспіне Пролетарського району м.Донецька, громадянина України, з середньої освітою, не одруженого, не працюючого, не має судимості, мешкає за адресою АДРЕСА_1

кримінального правопорушення, передбаченного ч.1 ст.164 КК України

за участю

прокурора Брущенко І.О.

обвинуваченого ОСОБА_1 в с т а н о в и в:

Згідно виконавчого листа № 2-1180, виданого 26.04.2002 року на підставі рішення Пролетарського районного суду м.Донецька вирішено стягувати щомісячного з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі 1/4 частини всіх доходів заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 24.04.2002 до повноліття дитини.

Однак, ОСОБА_1, маючи заборгованість за вищевказаним виконавчим листом станом на 31.01.2014 року у сумі 42302,02 грн., діючи умисно, злісно ухиляється від сплати аліментів на утримання свого сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, тобто систематично заборгованість по аліментам не сплачує, участі у вихованні дитини не приймає, речей не купує, подарунків не дарує, спільного господарства з ОСОБА_2 не веде, будучи офіційно ніде не працевлаштованим, незважаючи на попередження про неприпустимість таких діянь, ігнорував попередження державного виконавця.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю, показання суду давати відмовився, на питання суду показав, що дійсно аліменти не сплачує так як не має доходів, офіційно не працевлаштований, сина не бачив майже півроку, тому що колишня дружина не бажає, щоб він спілкувався з дитиною.

У зв'язку з тим, що обвинувачений ОСОБА_1 не оспорював обставин пред'явленого обвинувачення, суд, за згодою учасників судового провадження, відповідно до ст. 349 КПК України визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються та ухвалив визначити обсяг доказів, що будуть досліджуватися, обмежившись допитом обвинуваченого, дослідженням матеріалів, що характеризують обвинуваченого.

Таким чином, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 є винним у скоєнні злісного ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів) - кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст.164 КК України та вказана кваліфікація його дій є вірною.

Визначаючи відносно обвинуваченого вид та розмір покарання, суд враховує ступінь тяжкості скоєного, данні про його особу, який не має судимості, на обліку у психоневрологічному або наркологічному диспансері не знаходиться та обставини, що пом'якшують або обтяжують покарання.

Обставиною, що пом'якшує покарання, суд визнає каяття.

Враховуючи вищевикладене, суд призначає покарання у виді громадських робіт у максимальному розмірі санкції, встановленої ч.1 ст.164 КК України та вважає, що таке покарання буде необхідне й достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів.

Керуючись ч. 2 ст. 373 КПК України,

засудив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 164 КК України, призначивши покарання у виді громадських робіт на строк сто двадцять годин.

Відповідно до ст. 532 КПК України вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.


Вирок відповідно до ст.ст. 393, 395 КПК України може бути оскаржений до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька протягом 30 діб з дня його проголошення.


Згідно зі ст. 376 КПК України копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору. Учасники судового провадження мають право отримати у суді копію цього вироку, подавши відповідну заяву.



Суддя Н.А.Кирилюк


































24.06.2014


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація