Судове рішення #3753806
№ 2-о-95/2007

2-о-95/2007

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

08 серпня 2007 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі: головуючого - судді Панікар Р.Ф.,  при секретарі Кучеровій І.А.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Лозова Харківської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1,  зацікавлена особа - Лозівська державна нотаріальна контора,  про встановлення факту родинних відносин,  -

 

встановив:

 

Заявниця звернулась до суду 17 липня 2007 року з заявою про встановлення факту родинних відносин,  посилаючись на те,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її брат,  ОСОБА_2. Після його смерті залишилась спадщина,  яку ОСОБА_1 має намір прийняти. Однак при зверненні до нотаріальної контори для оформлення спадщини з'ясувалось,  що у свідоцтві про народження ОСОБА_2 в графі "батько" на російській мові вказано "ОСОБА_3",  а в дійсності їх батька по батькові звали ОСОБА_4. А також у графі "мати" вказано на російській мові "ОСОБА_5",  а в дійсності їх мати після шлюбу не змінила дівочого прізвища і залишилась ОСОБА_6. В зв"язку з викладеним заявниця звернулась до суду і просить встановити факт родинних відносин між нею,  ОСОБА_1,  та її братом ОСОБА_2,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала вимоги заяви,  просила їх задовольнити.

Представник зацікавленої особи - Лозівської державної нотаріальної контори Харківської області,  проти задоволення заявлених вимог не заперечував.

Відповідно до ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Матеріалами справи встановлено,  що ОСОБА_1 являється сестрою ОСОБА_2,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1,  що підтверджується копією свідоцтва про народження заявниці НОМЕР_1 та копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2 НОМЕР_2. ОСОБА_1 являється єдиною спадкоємицею за законом після смерті брата,  однак вона позбавлена можливості оформити прийняття спадщини оскільки в свідоцтві про народження ОСОБА_2 в графі "батько" на російській мові вказано "ОСОБА_3",  а в дійсності їх батька по батькові звали ОСОБА_4. А також у графі "мати" вказано на російській мові "ОСОБА_5",  а в дійсності їх мати після шлюбу не змінила дівочого прізвища і залишилась ОСОБА_6,  що підтверджується копією свідоцтва про народження ОСОБА_2 Заявниця вважає,  що при оформленні свідоцтва про народження були допущені описки в графі "мати" та графі "батько",  які на теперішній час перешкоджають їй прийняти спадок після смерті брата.

Таким чином факт,  про встановлення якого просить заявниця,  має для неї юридичне значення,  оскільки надає можливість прийняти спадщину після смерті брата.

Допитані судом свідки - ОСОБА_7 та ОСОБА_8,  кожна окремо,  показали,  що з родиною заявниці вони підтримують відносини тривалий час,  і що вона дійсно являється рідною сестрою нині вже померлого,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  ОСОБА_2,  інших спадкоємців в нього не має.

З урахуванням наведеного,  у суду немає підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів,  повідомлених свідками. Даних про їхню заінтересованість в результаті розгляду справи немає,  їх показання об'єктивно підтверджуються і не суперечать іншім зібраним у справі доказам.

Перевіривши матеріали справи,  вислухавши пояснения заявниці,  представника зацікавленої особи,  допитавши свідків,  суд дійшов висновку,  що заявлені вимоги підлягають задоволенню,  оскільки в судовому засіданні достовірно встановлено,  що ОСОБА_1 є сестрою ОСОБА_2,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 213-215, 218, 256 п. 1, 259 ЦПК України,  суд,  -

 

вирішив:

 

Заяву ОСОБА_1 -задовольнити.

Встановити факт родинних відносин між фізичними особами,  а саме: встановити,  що ОСОБА_1ІНФОРМАЦІЯ_2,  є сестрою ОСОБА_2,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація