Судове рішення #37558806

Єдиний унікальний номер 253/3777/14-к

Номер провадження 11-кп/775/1245/2014





АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

категорія: ст. 307 ч.2, ст..309 ч.1 КК України.

головуючий в 1-й інстанції:Лук'янова О.В.

доповідач в 2-й інстанції: Ладигін С.М.



У Х В А Л А

про відмову у відкритті апеляційного провадження


місто Донецьк 11 червня 2014 року

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Донецької області Ладигін С.М., розглянувши апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_2 на ухвалу Центрально-Міського районного суду м. Горлівки від 20 травня 2014 року «Про продовження терміну тримання під вартою ОСОБА_2» у кримінальному провадженню № 12014051030000305, -


В С Т А Н О В И В:


04 червня 2014 року, до апеляційного суду Донецької області надійшла клопотання, з якого вбачається, що це є апеляційна скарга, подана обвинуваченим ОСОБА_2 на ухвалу Центрально-Міського районного суду м. Горлівки від 20 травня 2014 року, відповідно до якої ОСОБА_2 було продовжено термін тримання під вартою до 02 серпня 2014 року.


Відповідно до апеляційної скарги, обвинувачений просив скасувати ухвалу суду, посилаючись на те, що суд безпідставно, в порушення вимог чинного Кримінального процесуального Кодексу України та без його участі продовжив йому термін тримання під вартою.


Згідно витребуваних з Центрально-Міського районного суду м. Горлівки матеріалів, встановлено, що 20 травня 2014 року, судом першої інстанції ОСОБА_2, обвинуваченому у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.307, ч.1 ст.309 КК України, продовжено термін тримання під вартою до 02 серпня 2014 року.


Як вбачається з наданих судом матеріалів, рішення про продовження терміну тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_2, судом першої інстанції прийнято під час проведення судового провадження по кримінальному провадженню.


Згідно до ст.331 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого .

Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 КПК України.

Незалежно від наявності клопотань суд зобов'язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує. Змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.

До спливу продовженого строку суд зобов'язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.


Відповідно до ст.392 КПК України, в апеляційному порядку можуть оскаржені судові рішення, які були ухвалені судом першої інстанції і не набрали законної сили, а саме:

1. Вироки, крім випадків, передбачених ст.394 КПК України;

2. Ухвали про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру;

3. Інші ухвали у випадках, передбачених КПК України.

Ухвали, постановлені під час судового провадження у суді першої інстанції до ухвалення судових рішень, передбачених частиною першою цієї статті, окремому оскарженню не підлягають, крім випадків, визначених КПК України. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною першої цієї статті.


З наведеного вбачається, що ухвали суду першої інстанції, винесені під час судового провадження, в тому числі і ухвали про продовження строку тримання під вартою підозрюваних (обвинувачених) оскарженню в апеляційному порядку не підлягають.


Згідно з вимогами ч.4 ст.399 КПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.


За таких підстав у відкритті апеляційного провадження за скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Центрально-Міського районного суду м. Горлівки від 20 травня 2014 року належить відмовити і скаргу з доданими до неї матеріалами повернути апелянту, оскільки скарга не підлягає апеляційному розгляду.


На підстав викладеного та керуючись ст.ст.331,392,399 КПК України, суддя апеляційного суду Донецької області, -


У Х В А Л И В :


У відкритті апеляційного провадження за скаргою ОСОБА_2, обвинуваченого за ч.2 ст.307, ч.1 ст.309 КК України на ухвалу Центрально-Міського районного суду м. Горлівки від 20 травня 2014 року, якою продовжено термін тримання під вартою ОСОБА_2- відмовити.


Про прийняте рішення повідомити обвинуваченого ОСОБА_2, надіслав йому копію цієї ухвали.


Повернути обвинуваченому ОСОБА_2 апеляційну скаргу..


Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі скарги безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом трьох місяців з дня отримання копії ухвали.



Суддя апеляційного суду

Донецької області С.М.Ладигін










Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація