Торезький міський суд Донецької області
Справа № 247/1447/14-ц
6/247/80/14
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2014 року Торезький міський суд Донецької області в складі:
Головуючої судді Арапіної Н.Є.
при секретарі Щербініній О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тореза заяву Відділення виконавчої дирекції ОСОБА_1 соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Торезі за участю заінтересованої особи ОСОБА_2 про надання відстрочки виконання рішення суду,
В с т а н о в и в:
Заявник звернувся до суду з заявою про надання відстрочки виконання рішення суду. Свої вимоги мотивував тим, що 25 квітня 2014 року рішенням Торезького міського суду стягнуто з заявника на користь ОСОБА_2 у відшкодування моральної шкоди в сумі 9000 грн. 26 травня 2014 року ухвалою апеляційного суду Донецької області рішення Торезького міського суду залишено без змін, апеляційна скарга без задоволення. Відділення не має фінансових можливостей по здійсненню виплат моральної шкоди, оскільки грошові кошти на відшкодування моральної шкоди бюджетом на 2014 рік не виділені, та взагалі не виділяються з 2007 року. На час розгляду справи набрав чинності Закон України від 23 лютого 2007 року №717-У, яким скасовано статті Закону України «Про загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23 вересня 1999 року № 1105, а саме відшкодування ОСОБА_1 ССНВВ моральної шкоди застрахованим незалежно від часу настання страхового випадку припинено. Кошти для сплати моральної шкоди потерпілим ОСОБА_1 бюджетом не заплановані і надходити не будуть. Просить надати відстрочку виконання рішення Торезького міського суду від 25 квітня 2014 року про відшкодування моральної шкоди ОСОБА_2 до розгляду Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційної скарги відділення на рішення по справі.
Представник заявника відділення виконавчої дирекції ОСОБА_1 соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Торезі в судове засідання не з’явився, хоча про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. До суду надійшла заява в якій просив про розгляд справи за його відсутністю, заявлені вимоги підтримує.
Заінтересована особа ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, хоча про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. До суду надійшла письмова заява про розгляд справи за його відсутністю, просив відмовити у задоволенні заявлених вимог.
На підставі ст.197 ч.2 ЦПК України справа розглянута у відсутності сторін без фіксування судового засідання технічними засобами.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає наступне.
Згідно ст.36 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Відповідно до положень ст.373 ЦПК України за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, заміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
25 квітня 2014 року рішенням Торезького міського суду Донецької області стягнуто з заявника на користь ОСОБА_2 суму у відшкодування моральної шкоди в розмірі 9000 грн. (а.с.40-43).
26 травня 2014 року ухвалою апеляційного суду Донецької області апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції ОСОБА_1 соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Торезі відхилено, рішення Торезького міського суду від 25 квітня 2014 року залишено без змін (а.с.65-68).
Дослідивши письмові докази, суд доходить висновку, що підстав для задоволення заяви немає.
Вказані заявником підстави, на думку суду, не є винятковими. Більш того, згідно ст.14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (Закон від 14 січня 1998 року № 16/98 ВР) кошти цільових страхових фондів не включаються до складу Державного бюджету України.
Таким чином, судом не встановлено обставин, що утруднюють виконання рішення або роблять його неможливим. Всі наведені заявником обставини не можуть бути підставою для розстрочки виконання рішення суду, оскільки не відносяться до надзвичайних подій.
Крім того, суд вважає, що відстроченням виконання рішення, будуть порушені конституційні права заінтересованої особи ОСОБА_2, оскільки згідно ст.22 Конституції України не допускається скасування, звуження обсягу існуючих прав.
Керуючись ст.36 Закону України «Про виконавче провадження», ст.ст.10, 11, 27, 31, 197, 209, 210, 212, 293, 373 ЦПК України, суд,
У х в а л и в:
У задоволенні вимог Відділення виконавчої дирекції ОСОБА_1 соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Торезі за участю заінтересованої особи ОСОБА_2 про надання відстрочки виконання рішення суду відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через Торезький міський суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н. Є. Арапіна