Торезький міський суд Донецької області
Справа № 247/2099/14-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2014 року Торезький міський суд Донецької області в складі:
Головуючої судді Арапіної Н.Є.
при секретарі Щербініній О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Торез позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В с т а н о в и в:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу. Свої вимоги мотивувала тим, що знаходиться з відповідачем у зареєстрованому шлюбі з 31 серпня 2007 року. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Фактично шлюбні відносини припинені з квітня 2014 року з приводу виникнення сварок, втрати взаєморозуміння та поваги. Вважає, що подальше спільне життя і збереження шлюбу не можливі. Шлюб розриває вперше. Суперечок про поділ спільного нажитого майна та про порядок виховання неповнолітньої дитини на момент вирішення питання про розірвання шлюбу немає. Просить розірвати шлюб, стягнути судові витрати.
Позивач у судове засідання не з’явилася, хоча про місце і час розгляду справи повідомлена належним чином. До початку судового засідання до суду надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримує. Додатково зазначила, що на примирення не згодна, оскільки вважає, що збереження родини не можливе.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про місце і час розгляду справи повідомлений належним чином. До початку судового засідання до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає. Додатково зазначив, що на примирення не згоден.
На підставі ст.197 ч.2 ЦПК України справа розглянута у відсутності сторін без фіксування судового засідання технічними засобами.
Відповідно до ст.111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
Згідно п.5 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 1998 року №16 «Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім'ю України» проголошена Конституцією України охорона сім'ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження сім'ї стали неможливими. З цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно й всебічно з'ясовувати фактичні взаємини подружжя, мотиви та причини розлучення, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя.
Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя.
Відповідно до ч.5 ст.191 ЦПК України у справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.
З урахуванням строку припинення шлюбних відносин – з квітня 2014 року, наявність у сторін неповнолітньої дитини – доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, суд вважає за необхідне призначити подружжю строк на примирення протягом трьох місяців.
Керуючись ст.ст. 191 п.5 ч.1, 197 ч.2 ЦПК України,
У х в а л и в:
Розгляд цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу зупинити і призначити подружжю строк для примирення до 25 вересня 2014 року.
Призначити судове засідання на 25 вересня 2014 року о 08 год. 05 хв.
Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку через Торезький міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н. Є. Арапіна