437/4507/14-ц
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2014 року Ленінський районний суд міста Луганська в складі:
головуючого: судді - Золотарьова О.Ю. при секретарі - Середа Г.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луганську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду із вказаним позовом, зазначивши в ньому, що 07 лютого 2009 року було зареєстровано шлюб з відповідачем.
Від шлюбу сторони мають дитину ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачем. Шлюбні відносини між сторонами припинені, спільне господарство не ведеться. Сторони з 15.03.2014 року проживають окремо.
Відповідач не піклується про позивача та дитину. Подальше спільне життя та збереження шлюбу суперечить інтересам позивача та інтересам дитини.
Посилаючись на наведене та положення Сімейного кодексу України, просила суд розірвати шлюб між нею та ОСОБА_2, , залишити прізвище позивача ОСОБА_1, стягувати з ОСОБА_2 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання дитини ОСОБА_3 в розмірі 1/3 частини заробітку зі всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з моменту пред'явлення позову та до повноліття дитини, покласти на відповідача судові витрати.
Позивач в судове засідання не з'явилася, надала заяву з проханням розглядати справу в її відсутність, наполягала на задоволенні позову.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій позов визнав та просив справу розглядати в його відсутність.
При таких обставинах, суд, оскільки у справі достатньо матеріалів про взаємовідносини сторін, зі згоди позивачки ухвалює рішення на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 цього Кодексу. Згідно ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Частиною 2 ст. 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що 07 лютого 2009 року було зареєстровано шлюб позивача ОСОБА_1 з відповідачем ОСОБА_2 (а.с. 6). Прізвище після реєстрації шлюбу чоловіка - ОСОБА_2, дружини - ОСОБА_1.
Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а. с. 7), який мешкає спільно із позивачем (а.с. 8). Батьком дитини є ОСОБА_2, матір'ю - ОСОБА_1
Позивач вказує, що спільне життя з відповідачем не склалося, в разі розірвання шлюбу дитина залишається мешкати з нею. Спору про поділ майна та місце мешкання дитини немає. Подальше спільне життя і збереження сім'ї позивач вважає неможливими.
Таким чином, суд вважає, що родина фактично розпалась, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивача та дитини. Спору про поділ майна та місце мешкання дитини, яка залишається проживати з позивачем, немає.
Відповідно до вимог ч. 8 ст. 235 ЦПК України у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається. Позивач виявила бажання залишити прізвище ОСОБА_1, тож суд залишає позивачці шлюбне прізвище.
Щодо питання про стягнення аліментів з відповідача, суд прийшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі (а.с. 6). Сторони мають спільну дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 7), який мешкає спільно із позивачем.
Згідно зі ст. 180, 183, 184 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття, розмір аліментів на утримання дитини може бути встановлений у частці від заробітку та мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Оскільки дитина, перебуває на утриманні позивача - відповідач зобов'язаний виплачувати на її утримання аліменти. Розмір аліментів у 1/3 частині зі всіх видів заробітку відповідача, які просить стягнути позивач, суд вважає достатнім для забезпечення життєдіяльності дитини.
Суд розглядає справу в межах заявлених позовних вимог на підставі доказів, які надані сторонами не інакше як за зверненням фізичних осіб.
Оскільки вимоги позивачки обґрунтовані, відповідач позов визнав, визнання позову не суперечить вимогам закону та не порушує права третіх осіб, суд вважає за можливе задовольнити їх в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 59, 60, 88, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 105, 110, 112, 180, 183, 184 СК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 07 лютого 2009 року у Ленінському відділі реєстрації актів цивільного стану Луганського міського управління юстиції, актовий запис № 28, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 - розірвати.
Залишити прізвище позивача - ОСОБА_1.
Стягувати щомісяця з ОСОБА_2 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/3 частини зі всіх видів доходу відповідача, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 01 квітня 2014 року до досягнення дитиною повноліття.
Рішення суду в розмірі стягнення платежів за один місяць допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2 аліменти на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 243,60 грн.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через Ленінський районний суд міста Луганська шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: суддя О.Ю.Золотарьов