Судове рішення #37600493


Справа № 413/3708/14-ц

Провадження № 2/413/1361/14

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

20 червня 2014 року м. Красний Луч

Краснолуцький міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Чехова Є. М.,

при секретарі Гаріні М.В.,

розглянувши в порядку ч.2 ст.197 ЦПК України у відкритому судовому засіданні в м.Красний Луч цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Краснолуцький МВ УДМС України в Луганській області, про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням,

встановив:

Позивачка звернулася до суду з дійсним позовом і в його обґрунтування пояснила, що їй на праві власності належить 39/100 частин житлового будинку з господарсько- побутовими будівлями і спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1. У будинку зареєстрований ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який , повернувшись з місць позбавлення волі, попросив з метою працевлаштування зареєструвати його у будинку позивачки. Відповідач жодного дня у будинку позивача не проживав, комунальні послуги , пов`язані з його реєстрацією проживання, не сплачував. До теперішнього часу ОСОБА_2 ніде не працевлаштувався і віїхав з міста у невідомому напрямку. У добровільному порядку відповідач із будинку не виписався, що порушує її права як власника будинку. За таких обставин позивач просить визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням та зняти з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_1. Позивачка надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність. На задоволенні позовних вимог наполягає.

Відповідно до ч.2.ст.197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

У відповідності до ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно статті 1 Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав і основних свобод людини "Кожна людина має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права".

Згідно договору куаівлі-продажу від 14.02.2011року, посвідченого приватним нотаріусом Краснолуцького міського нотаріального округу за реєстровим №276, зареєстрованого у КП "Бюро технічної інвентаризації Краснолуцької міської ради" 02.03.2011р., ОСОБА_1 на праві власності належить 39/100 частин житлового будинку з господарсько-побутовими будівлями та спорудами, розташований у АДРЕСА_1.

Згідно витягу з домової книги за адресою м.Красний Луч, АДРЕСА_1 прописані ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_4 р.н.з 10.05.2011р., та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, з 04.05.2013 р..

Згідно довідки голови квартального комітету №66 Краснолуцької міської ради від 05.04.2014р. ОСОБА_2, прописаний за адресою: АДРЕСА_1. за вищевказаною адресою не проживає.

Відповідно до ст.41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

У відповідності до ст.321 ЦК України право власності є непорушним і ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Згідно ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Згідно п.3 ст.155 Житлового кодексу України власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

Згідно ст.7 Закону України " Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на

підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням.

Керуючись Конституцією України, Житловим кодексом України, ст.ст.3,10 ЦПК Україна, ст.ст.16, 321, 391 ЦК України, Конвенцією про захист прав і основних свобод людини, Законом України " Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" ,суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Краснолуцький МВ УДМС України в Луганській області, про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням , задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Сєвєродонецька Луганської області, таким, що втратив право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через Краснолуцький міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутніми під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий суддя Є.М.Чехов






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація