Справа № 22ц-1020/08
УХВАЛА
14 лютого 2008 року
Суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області Борисов Є.А. розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 21.11.2007 року про відмову в задоволенні клопотання про передачу справи на розгляд до іншого суду.
встановив:
ОСОБА_2 звернувся до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовом до ОСОБА_1 про витребування майна, набутого без достатньої підстави та про відшкодування моральної шкоди.
Під час попереднього судового засідання у справі представник відповідача ОСОБА_1 заявив клопотання про передачу справи на розгляд до Рубіжанського міського суду, мотивуючи тим, що у теперішній час відповідачка разом з малолітньою дитиною тимчасово мешкають у м. Рубіжне і відповідачка не має можливості їздити до Сєвєродонецька на розгляд справи, оскільки не може залишити дитину.
Ухвалою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 21.11.2007 року було відмовлено в задоволенні клопотання представника відповідачки про передачу справи на розгляд до Рубіжанського міського суду.
На вказану ухвалу суду відповідачка ОСОБА_1 подала скаргу до апеляційного суду Луганської області.
Зазначена апеляційна скарга на ухвалу Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 21.11.2007 року не може бути прийнята до розгляду апеляційним судом з наступних підстав.
Статтею 293 ЦПК України передбачено перелік ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду і оскаржувана ухвала суду не входить до вказаного переліку, а тому вона не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, у зв'язку з чим у відкритті апеляційного провадження слід відмовити, а вказану апеляційну скаргу повернути апелянту.
З огляду на наведене вище, керуючись ст. ст. 293, 297 ЦПК України,
ухвалив:
В прийнятті апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 21.11.2007 року про відмову в задоволенні клопотання про передачу справи на розгляд до іншого суду, - відмовити, повернувши апеляційну скаргу ОСОБА_1.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її прийняття, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили безпосередньо до Верховного Суду України.