Справа № 432/2417/14-ц
Провадження №2/432/1209/2014
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2014 р.Стахановський міський суд, Луганської області
у складі: головуючого судді Бондаренко Н.О.
при секретарі Гейман К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Стаханова, Луганської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувшись до суду з позовною заявою вказала, що ОСОБА_3 є батьком їхнього сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1. З відповідачем вона проживала однією сім'єю без реєстрації шлюбу. З грудня 2013 року ОСОБА_4 став проживати за іншою адресою. Усунувся від виховання і утримання сина. Не цікавиться його судьбою, не підтримує жодних контактів. Син знаходиться на її утриманні, відповідач матеріальної допомоги в добровільному порядку не надає.
Просить суд стягнути на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частки з усіх видів його заробітку (доходу), але не менш 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи стягувати від дня пред'явлення позову до суду і до досягнення сином повноліття.
Позивач надала заяву про розгляд справи у її відсутність, на позові наполягає в повному обсязі.
Відповідач до судового засідання не зьявився, про розгляд справи повідомлений належним чином.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
У судовому засіданні було встановлено, що сторони по справі проживали разом без реєстрації шлюбу. Від шлюбу народився син - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Стахановського міського управління юстиції у Луганській області, року батьками ОСОБА_2 є ОСОБА_3 та ОСОБА_1.( арк.. справи 4)
Відповідно до довідки КП «Відродження» разом з ОСОБА_1 проживає син ОСОБА_2(арк.. справи 5)
Відповідно до ст.ст. 10, 11 Цивільного Процесуального Кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до вимог статей 180,181,182,183 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття. Розмір аліментів визначається судом. Розмір аліментів на дитину, який підлягає стягненню повинен становити ? частку.
Відповідно до вимог частини 1 статті 191 Сімейного Кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Позовна заява була пред'явлена до суду 24.04.2014 року і з цього часу слід стягувати аліменти.
Заперечень проти позову, доказів щодо неможливості сплачувати аліменти в зазначеному розмірі, відповідачем надано не було, отже позов в цій частині підлягає задоволенню.
Відповідно Закону України "Про судовий збір" позивачі по позовах про стягнення аліментів підлягають звільненню від сплати судового збору, у зв'язку з чим судовий збір підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 10,11,12,27,31,215, 224,225,367 ЦПК України, ст.ст. 180,183 Сімейного Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частки з усіх видів його заробітку (доходу), але не менш 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи стягувати з 24.04.2014 року і до досягнення дочкою повноліття.
Платежі в силу ст. 367 ЦПК України в частині стягнення аліментів на утримання дитини в межах платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір по справі 243,60 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий суддя: Н.О. Бондаренко