Справа № 429/880/14-ц
Номер провадження 2/429/342/14
У Х В А Л А
Іменем України
"01" липня 2014 р. Слов`яносербський районний суд Луганської обл.
в складі: головуючого судді Кобзій Т.І.
при секретарі Андрєєвій Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в сел. Слов`яносербськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Слов’яносербської районної державної адміністрації та відділу Держземагенства у Слов’яносербському районі Луганської області про визнання незаконним та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, посилаючись на ту обставину, що йому на праві власності належить земельна ділянка, площею 0,068 га, кадастровий номер 442458100:07:001:0092, розташована на території с. Христове Веселогірської сільської ради Луганської області, садівницьке товариство «Уют», №87 для садівництва та городництва, на підставі додаткового свідоцтва про право на спадщину за законом від 12.02.2010 року після смерті батька ОСОБА_3, який помер 10.09.2007 року. Вказана земельна ділянка належала ОСОБА_3 на підставі державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ЛГ №4150000147, виданого 09.04.1994 року, зареєстрованого у книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №76.
З моменту отримання спадщини позивач постійно користується земельною ділянкою, утримує її в належному стані.
Земельна ділянка №89, площею 0,0728 га, яка знаходиться на території Веселогірської сільської ради Луганської області, садівницьке товариство «Уют», належить на праві власності відповідачці ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД №644311, виданого 04.06.2008 року на підставі розпорядження голови Слов’яносербської районної державної адміністрації від 11.03.2008 року №100.
У зв’язку з тим, що у них з відповідачкою постійно виникали конфлікти відносно меж їхніх земельних ділянок, позивач звернувся до інженера –землевпорядника ОСОБА_4 для встановлення в натурі меж належної йому земельної ділянки №87.
Згідно виготовленої технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для індивідуального садівництва вбачається, що фактична конфігурація та межі земельної ділянки відповідачки не відповідають конфігурації та межам земельної ділянки №89 згідно державного акту на право власності на неї, внаслідок чого земельна ділянка відповідача змістилася на 1,71 м з фасаду та на 0,9 м з тилу в бік належної йому земельної ділянки №87. У зв’язку з чим порушуються права позивача, як власника та користувача земельної ділянки.
П.2.9 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 04.05.1999 року № 43 (у редакції, яка діяла на момент видачі державного акту відповідачці) передбачно, що заповнення державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою покладається на Центр державного земельного кадастру та його структурні підрозділи. Відповідно до п.1.16 зазначеної Інструкції технічна документація зі складання державного акту на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою включає кадастровий план земельної ділянки, складений за результатами зйомки.
Згідно пункту 2 б) ст. 198 ЗК України кадастрова зйомка включає погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами. Проект землеустрою відповідачка з позивачем не узгоджувала, що призвело до допущення помилки при видачі їй державного акту на право власності на земельну ділянку по порушення його прав, у зв’язку з чим позивач просив суд визнати незаконним та скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯД №644311, виданого 04.06.2008 року на підставі розпорядження голови Слов’яносербської районної державної адміністрації від 11.03.2008 року №100, площею 0,0728 га, яка знаходиться на території Веселогірської сільської ради Луганської області, садівницьке товариство «Уют» під № 89.
Позивач та його представник двічі: 19 червня 2014 року та 1 липня 2014 року не з`явилися в судове засідання. Про розгляд справи судом повідомлені належним чином, про причини неявки суду не повідомили, заяву про розгляд справи за відсутності позивача суду не надали.
У відповідності з п.3 ч.1 ст.207 ЦПК України (ч.3 ст.169 ЦПК України) суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений про розгляд справи позивач повторно не з`явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
За таких обставин, суд вважає, що позовну заяву необхідно залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ч.3 ст.169, п.3 ч.1 ст.207 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Слов’яносербської районної державної адміністрації та відділу Держземагенства у Слов’яносербському районі Луганської області про визнання незаконним та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку, залишити без розгляду з причини повторної неявки позивача в судове засідання.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу суду було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кобзій Т.І.