Справа № 2-1233
2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
24 грудня 2008 р. смт. Станиця Луганська
Луганської області
Станично-Луганський районний суд Луганської області в складі:
головуючої Дьоміної О.П.
при секретарі Міхайліченко Л.І.
за участю представника позивача ОСОБА_1.
за участю представника відповідача ОСОБА_2.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Станиця Луганська цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Луганської дирекції залізничних перевезень Донецької залізничної дороги про перерахунок щомісячних виплат в рахунок відшкодування шкоди, спричиненої каліцтвом,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_3. звернувся з дійсним позовом до суду в обґрунтування якого вказав наступне:
На підставі рішення Станично-Луганського районного суду від 18.03.1965 року винним в заподіянні позивачу каліцтва ІНФОРМАЦІЯ_1 року було визнане Луганське відділення Донецької залізничної дороги, яке зараз перейменовано в Луганську дирекцію залізничних перевезень Донецької залізничної дороги. Вказане підприємство до теперішнього часу виплачує позивачу безстрокові щомісячні виплати сум в рахунок відшкодування втраченого заробітку спричиненого каліцтвом.
З 04.11.1992 року позивачу встановлена 2 група інвалідності пов'язана з трудовим каліцтвом безстроково. Актом комісійної судово-медичної експертизи № 212 від 15.12.1993 року позивачу встановлено 70 % втрати загальної та професійної працездатності безстроково й тому виплати позивачу проводилися в розмірі 70 % від середнього заробітку токаря 6 розряду, який зараз міг би бути в ДП «Луганська автобаза» ЗАТ «Луганськтройтранс».
15.11.2004 року позивачу була встановлена судово-медичною експертизою стійка втрата загальної та професійної працездатності яка складає 80 %.
Зараз стан здоров'я позивача від спричинених травм суттєво погіршився, йому важко рухатися, він став себе дуже погано почувати, як наслідок дуже багато коштів стало витрачатися на лікування, враховуючі це у позивача виникла потреба в додаткових витратах для чого йому необхідно перерахувати регресні виплати й знову призначити комісійну судово-медичну експертизу для визначення відсотку втрати працездатності в теперішній час у зв'язку з погіршенням стану здоров'я, тому позивач й звернувся до суду і просить зобов'язати відповідача за результатами експертизи перерахувати щомісячні виплати в рахунок відшкодування шкоди спричиненої каліцтвом, забезпечити лікування медикаментами, засобами пересування, ортопедичним взуттям, протезами.
В судовому засіданні позивач підтримав заявлені вимоги, просить суд їх задовольнити в повному обсязі.
Представник позивача, його рідній син, ОСОБА_1. теж наполягає на задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_2. вимоги позивача визнала, пояснила, що дійсно у відповідності з рішенням суду від 29.11.2004 року за № 2-1040 відповідач, як володілець джерела підвищеної небезпеки провадить позивачу щомісячні виплати в рахунок відшкодування шкоди спричиненої каліцтвом із розрахунку 80 % втрати професійної працездатності, розрахунок провадиться згідно з даними про середній заробіток токаря 6 розряду, що надається щомісячно ДП «Луганська автобаза» ЗАТ «Луганськавтотранс», не заперечує проти того, що відповідач повинен також у відповідності з висновком експертизи від 19.11.2008 року за № 301/357 не лише провадити позивачу щомісячні виплати в рахунок відшкодування шкоди спричиненої каліцтвом, а й відшкодовувати додаткові витрати, викликані необхідністю санаторно - курортного лікування, придбання ліків, протезування, ортопедичного взуття.
Представник третьої особи ДП «Луганська автобаза» ЗАТ «Луганськавтотранс», ОСОБА_4. просить розглянути справу у її відсутність, про що подала відповідну заяву.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника третьої особи за існуючими у справі доказами.
Вислухавши позивача, його представника, представника відповідача ОСОБА_2., дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності зі ст. 61 ч. 3 ЦПК України - обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній справі, що набрало законної сили, не доказується при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи, або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Судом встановлено, що на підставі рішення народного суду Станично-Луганського району від 18.03.1965 року винним в заподіянні каліцтва ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1 року визнано Луганське відділення Донецької залізничної дороги, яке зараз носить назву - Луганська дирекція залізничних перевезень Донецької залізничної дороги й вказане підприємство до теперішнього часу виплачує позивачу безстроково щомісячні виплати сум в рахунок відшкодування втраченого заробітку спричиненого каліцтвом.
У відповідності зі ст. 1187 ЦК України - джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов'язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогнепальнонебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, що цю діяльність здійснює, та інших осіб.
Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
-2-
Стаття 1195 ЦК України наголошує, що фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я фізичній особі, зобов'язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, стороннього догляду тощо.
Шкода, завдана фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, відшкодовується без урахування пенсії, призначеної у зв'язку з втратою здоров'я, або пенсії, яку вона одержувала до цього, а також інших доходів.
Згідно з положеннями ст. 1197 ЦК України - розмір втраченого фізичною особою внаслідок каліцтва або іншого ушкодження здоров'я заробітку (доходу), що підлягає відшкодуванню, визначається у відсотках від середнього місячного заробітку (доходу), який потерпілий мав до каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, з урахуванням ступеня втрати потерпілим професійної працездатності, а за її відсутності - загальної працездатності.
Згідно з висновком комісійної судово-медичної експертизи від 19.11.2008 року за № 301/357 встановлено стосовно ст.ст. 1-в, 67, 116 «Критеріїв по встановленню відсотків втрати професійної працездатності у відсотках», затверджених Наказом № 238 від 05.08.1998 року МОЗ України та з урахуванням Наказу № 212 від 22.11.1995 року МОЗ України стійка втрата загальної та професійної працездатності у ОСОБА_3. за наслідками травми ІНФОРМАЦІЯ_1 року складає 80 %. У зв'язку з чим ОСОБА_3. потребує медикаментозного лікування як наслідків перенесеної травми ІНФОРМАЦІЯ_1 року, так і в лікуванні вікових хвороб.
За наслідками травми 1960 року ОСОБА_3. не менш двох разів на рік потребує прийому наступних медикаментозних препаратів:
- на 1 курс лікування - церансон 0,5 № 20 внутрішньом'язово;
- актовегін 200 мг внутрішньовенно капельно № 10 (група нейропротекторних засобів);
- ноотропіл 0,8 1 раз в день протягом місяця (група ноотропов);
- кавінтон 2,0 № 10 внутрішньовенно капельно, потім по одній пігулці 3 рази в день протягом місяця (група вазоактивних засобів);
- Л-лізін есцинат 5,0 № 5 внутрішньовенно капельно на 150,0 фізраствору (група противотечних, венотоніческих засобів);
- гідазепам по 1 пігулці 2 рази на день;
- адаптол по 1 пігулці 3 рази (транквілізатори).
За станом здоров'я санаторно-курортне лікування ОСОБА_3. 1 раз в 3 роки в ортопедичних та неврологічних санаторіях за умови відсутності проивапоказань з боку інших органів та систем організму дозволено.
ОСОБА_3. потребує придбання ортопедичного взуття, протезу з чохлами та ременями.
У відповідності з довідкою ДП «Луганська автобаза» ЗАТ «Луганськстройтранс» від 19.09.2008 року за № 76 ОСОБА_3. дійсно працював в Октябрьській автобазі токарем 6 розряду до отримання каліцтва й його заробітна платня в теперішній час складала б щомісячну суму, виходячи з тарифної ставки та балансу робочого часу відповідного місяця,
а саме січень 2008 року - 1191,12 грн., лютий 2008 року - 1191,12 грн., березень 2008 року - 1127,31 грн., квітень 2008 року - 1207,41 грн., травень 3008 року 1091,73 грн., червень 2008 року 1091,73 грн., липень 2008 року 1330,32 грн., серпень 2008 року 1156,80 грн.
На підставі вищезазначеного, враховуючи, що вимоги позивача ґрунтуються на законі, підтверджуються висновком комісійної судово-медичної експертизи, визнаються відповідачем, суд вважає їх доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1187,1195,1197 ЦК України, керуючись ст. ст. 10,11,60, 61, 208, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_3 задовольнити.
Зобов язати Луганську дирекцію залізничних перевезень Донецької залізничної дороги перерахувати ОСОБА_3 щомісячні суми виплат в рахунок відшкодування шкоди спричиненої каліцтвом із розрахунку ступеня втрати професійної працездатності - 80 %, встановлених комісійною судово-медичною експертизою, безстроково із заробітної платні підприємства на якому працював ОСОБА_3..
Зобов язати Луганську дирекцію залізничних перевезень Донецької залізничної дороги відшкодувати ОСОБА_3 додаткові витрати, викликані необхідністю санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, ортопедичного взуття у відповідності з висновком комісійної судово-медичної експертизи від 19.11.2008 року за № 301/357.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. апеляційне оскарження.
Головуюча:
- Номер: 6/683/37/2018
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1233/2008
- Суд: Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Дьоміна О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.04.2018
- Дата етапу: 04.05.2018