Судове рішення #377345
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ    СУД   ВІННИЦЬКОЇ   ОБЛАСТІ

Справа № 22ас-1450/2006р.                                                   Оскаржувана постанова винесена

Категорія 14                                                                             під головуванням Овсюка Є.М.

Доповідач Іванюк М.В.

Ухвала Іменем України

06 грудня 2006р. колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі: головуючого - судді Іванюка М.В, суддів Чуприни В.О. та Камзалова В.В, при секретарі Руденко О.М, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області справу за позовом ОСОБА_1 до УМВС України у Вінницькій області про перерахунок пенсії і стягнення недоплаченої суми за минулий час

з апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 23.05.2006р, --

ВСТАНОВИЛА  :

ОСОБА_1 у своєму позові зазначив, що в травні 2000р. був звільненлй з органів УМВС України у зв'язку з виходом на пенсію. Як він вважає, в розрахунок його пенсії безпідставно не була включена 50-відсоткова надбавка за особливі умови служби, введена Указом Президента України № 650 від 16.С6 1999р. Крім того, його пенсія безпідставно не перераховувалася у зв'язку з введенням працівникам УМВС 100-відсоткової надбавки до грошового забезпечення згідно з Указом Президента України № 771 2001р, надбавки за безперервну службу, яка введена Указом Президента України № 389 за 2003р, а також премії у розмірі 33,3% від грошового забезпечення.

Тому просив суд зобов'язати відповідача належним чином перерахувати пенсію і стягнути на його користь утворену заборгованість по пенсійним виплатам за період з 01.06.2000р. по 31.12.2004р. в сумі 16914 грн.

Постановою Ленінського районного суду м. Вінниці від 25.05.2006р. ОСОБА_1 в задоволенні позову було відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить вказану постанову скасувати, так як вважає, що при її винесенні суд першої інстанції не з'ясував обставин, що мають значення для справи, порушив норми матеріального і процесуального права. При цьому апелянт посилався на умисне невключення до розрахунку його пенсії доплати, встановленої Указом Президента України № 926 від 04.10.1996р. « Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ», хоча за змістом своїх позовних вимог в суді першої інстанції врахування такої доплати не вимагав. Просить ухвалити нове рішення, яким визнати неправомірними дії посадовців УМВС у Вінницькій області по неврахуванню при перерахунку його пенсії зазначених доплат і зобов'язати відповідача провести відповідний перерахунок, а також відшкодувати йому безпідставно не отриману суму за минулий час.

В ході розгляду справи в суді апеляційної інстанції ОСОБА_1 і його представник ОСОБА_2 апеляційну скаргу підтримали.

Представник УМВС України у Вінницькій області Радіщев В.О. вважає апеляційну скаргу безпідставною.

Перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона задоволенню не підлягає. При ухваленні   постанови   суд  правильно  виходив  з  того,   що   ОСОБА_1   пенсія  була призначена по загальному трудовому стажу. Його вислуга років безпосередньо в органах внутрішніх справ не досягла 20 років, а тому він не набув права на доплату від належної суми пенсії.

Як встановив суд, премія у розмірі 33, 3 % від грошового забезпечення та 50-відсоткова надбавка за особливі умови служби були враховані позивачу при перерахунку його пенсії з 01.01.2005р. До цієї дати пенсія йому нараховувалася відповідно до положень ст. 7 Постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992р.

Колегія суддів також погоджується з висновком суду першої інстанції щодо безпідставності вимог позивача по перерахунку його пенсії з врахуванням 100-відсоткової надбавки, введеної Указом Президента України № 771 від 31.08.2001р. « Про внесення змін до Указу Президента України від 4 жовтня 1996р. № 926», оскільки ця надбавка введена після виходу ОСОБА_1 на пенсію.

До набрання чинності останньою редакцією ст.43 Закону України « Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» ( що мало місце з 01.01.2005р.) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислювалися з грошового забезпечення. При цьому для обчислення пенсій враховувалися відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентної надбавки за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби у порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України. Остання ж редакція вказаного Закону зворотної дії у часі не має.

Доводи апеляційної скарги вказаних висновків суду першої інстанції не спростовують.

За таких обставин підстав для скасування чи зміни оскаржуваної постанови не вбачається.

На підставі наведеного і керуючись ст.ст.195, 196, 198 ч.І п.1, 200, 205 ч.І п.1, 206 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 23.05.2006р. у даній справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з дня проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація