Судове рішення #3774910
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Справа 22ц-974 -2007 рік                                 

Головуючий по 1-й інстанції: Романюк Л.І.

Суддя-доповідач: Акопян В.І.

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ  

 

2007 року квітня          місяця 23     дня м. Полтава Колегія суддів судової палати у

цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого: Акопян В.І.

Суддів: Лобова О.А. Петренка В.М.

при секретарі Фадейкіній Н.Б.

з участю позивачки ОСОБА_1

представника позивачки ОСОБА_2

представників відповідача ОСОБА_3ОСОБА_4

розглянула у відкритому судовому засіданні в м .Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Гадяцького районного суду від 12 лютого 2007року по справі за позовом ОСОБА_5 до Кредитної спілки «Надії» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, - Акопян В.І.

 

ВСТАНОВИЛА:

 

Рішенням Гадяцького районного суду від 12 лютого 2007 року відмовлено ОСОБА_1 у позові до Кредитної спілки «Надія» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Стягнуто з ОСОБА_1 державне мито в розмірі 51 грн. на користь держави.

На рішення суду апеляційну скаргу подала ОСОБА_1 ,прохає рішення суду скасувати , ухвалити нове рішення , посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів вивчивши матеріали справи , перевіривши доводи апеляційної скарги ,приходить до висновку ,що апеляційна скарга не підлягає задоволенню Згідно ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає ,що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є членом КС «Надія « .

 

Згідно умови про внесення додаткового пайового членського внеску на ощадно - позичкову книжку від 6 березня 2005 року вона внесла до спілки додатковий пайовий внесок у розмірі 1000грн. з виплатою щоквартально 36 %річних строком на 12 місяців.

За умовою про внесення додаткового пайового членського внеску на ощадно-позичкову книжку від 18.05.2005 року ОСОБА_1 внесла до спілки додатковий внесок у розмірі 3000грн. з виплатою щоквартально 36% річних ,строком на 12 місяців. Дії договорів закінчились першого 06. 03. 2006 року, другого 18.05. 2006 року. Відповідач сплатив річні % за річний термін , повернув вклади.

В обох угодах вказано ,що строк дії Умови може бути продовжено за взаємною згодою сторін за умови ,що відповідна угода буде підписана сторонами не пізніше ніж за 7 робочих днів до дати закінчення даного Договору.

Суд першої інстанції вірно відмовив позивачці в стягненні матеріальної шкоди і вказав , що відповідач провів нарахування і виплатив ОСОБА_1 всі кошти ,що підлягали стягненню за Угодами , договір не був продовжений , тому у відповідності зі ст.. 547. 654 ЦК України, не підлягають стягненню кошти ,які могли б бути нараховані  після закінчення договору.

Підставно відмовлено в стягненні моральної шкоди - не встановлена вина відповідача в причинені моральної шкоди.

Рішення суду відповідає вимогам закону , підстав для його зміни чи скасування не вбачається.

Разом з тим колегія суддів вважає , що з рішення суду необхідно виключити посилання про стягнення з позивачки на користь держави 51 грн., оскільки вона при подачі позовної заяви звільняється від сплати судових витрат,а згідно п.4 ст..88 ЦПК України при відмові в задоволенні позову позивачеві, який звільнений від сплати судових витрат, судові витрати компенсуються за рахунок держави..

Керуючись ст.. ст. 303,30,308 ,.315 ЦПК України колегія суддів -

 

УХВАЛИЛА

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 відхилити.

Рішення Гадяцького районного суду від 12 лютого 2007 року залишити без змін.

Виключити з рішення суду посилання про стягнення з ОСОБА_1 державного мита в розмірі 51 грн. на користь держави.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення ,на неї може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою апеляційного суду

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація