№ 251/5997/14-ц
№ 2/251/1860/14
Р І Ш Е Н Н Я
І м'я м У к р а ї н и
08.07.2014 року Калінінський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі головуючого судді Клешньова О.І.
при секретарі Гура О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Горлівка справу за позовом ОСОБА_1 до Горлівської міської ради про визнання права власності,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою у якій, посилаючись на ст. ст. 316, 317, 319, 376 ЦК України, просила визнати за нею право власності на самочинно збудовані господарські будівлі тамбур «а5», прибудову «а6», сараї «І», «Е» які розташовані у домоволодінні АДРЕСА_1.
Свої вимоги обґрунтувала тим, що після смерті ОСОБА_2, який доводився їй батьком успадкувала будинок АДРЕСА_1 з низкою господарських будівель і споруд, які не введені в експлуатацію оскільки збудовані ним самочинно. Ці споруди можливо експлуатувати і вона звернулася до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області з метою вводу їх в експлуатацію, але письмову відповідь не отримала, а усно їй запропонували звернутися до суду.
Просила справу розглянути у її відсутність.
Відповідач не заперечував проти позову, просив справу розглянути за відсутністю його представника.
Право власності ОСОБА_1 на житловий будинок АДРЕСА_1 підтверджується копією свідоцтва, витягами (а.с. 4-7).
Відповідно до техпаспорту, висновку експертизи у домоволодінні існують самочинно збудовані будівлі та споруди, які можливо експлуатувати (а.с. 8-26).
Згідно листа ОСОБА_1 зверталася до інспекції архітектурно-будівельного контролю в Донецькій області щодо вводу в експлуатацію будівель та споруд за адресою АДРЕСА_1 (а.с. 12).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
ОСОБА_1 успадкувала від чоловіка батька будинок, який розташований за адресою АДРЕСА_1 і має самочинно збудовані будівлі та споруди тамбур «а5», прибудову «а6», сараї «І», «Е», які можливо експлуатувати.
Із-за відсутності правовстановлюючих документів ОСОБА_3 відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадщину за законом.
23 червня 2014 року ОСОБА_1 звернулася до інспекції державного будівельного архітектурного контролю про прийняття цих об'єктів в експлуатацію, але відповідь не отримала.
Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у випадку його порушення, невизнання або оспорювання.
Відсутність дій і відповіді свідчать про те, що право власності ОСОБА_1 на самочинно збудовані споруди з боку інспекції архітектурно-будівельного контролю в Донецькій області не визнається.
Відповідно до ст. 328 ч.1 ЦК України право власності набувається з підстав, не заперечених законом.
Ст. ст. 1216, 1218 ЦК України передбачено, що успадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від померлої фізичної особи (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять всі права і обов'язки, що належали спадкодавцю на час відкриття спадщини і не скінчились внаслідок його смерті.
Згідно із ст. ст. 1261 ЦК України в першу чергу право на успадкування по закону мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
За таких обставин позовні вимоги являються обгрунтованими і підлягають задоволенню.
На підставі ст. ст. 15, 328, 1216, 1218, 1261 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 114, 209, 212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно збудовані господарські будівлі тамбур «а5», прибудову «а6», сараї «І», «Е» які розташовані у домоволодінні АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Калінінський районний суд м. Горлівки протягом 10 днів.
Суддя: