Судове рішення #3782545

РІШЕННЯ

Іменем України

справа № 2-87/08


05 лютого 2008 року

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

В складі головуючого - судді Слободяного О.Є.

при секретарі Назарчук А.Д.

з участю адвокатів ОСОБА_1., ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятині цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про встановлення порядку користування квартирою, -


ВСТАНОВИВ:


Позивачка ОСОБА_3. та позивач ОСОБА_5. звернулись до суду з позовом до ОСОБА_4 про встановлення порядку користування квартирою. В обгрунтуванні позовної заяви позивачка вказала, що 23 жовтня 1984 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_4. Від даного шлюбу у них народився син - ОСОБА_5. В період шлюбу 23 жовтня 1998 року позивачами та відповідачем була приватизована квартира АДРЕСА_1 загальною площею 49, 8 кв. метри, житловою 28, 1 кв. метри. Позивачі розділити зазначену квартиру та домовитись про порядок користування нею з відповідачем не змогли, оскільки ще до розірвання шлюбу сім'я фактично розпалась, між позивачами та відповідачем почали виникати сварки, і тому вони змушені звернутись до суду з позовом, щоб суд визначив порядок користування їх спільною квартирою.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги змінила, просить виділити їй в користування жилу кімнату площею 17 кв. м. ; ОСОБА_4 виділити в користування жилу кімнату площею 11, 1 кв. м. ; всі інші приміщення квартири просить залишити в їхньому спільному користуванні.

Позивач ОСОБА_5. надав суду заяву в якій просить свої позовні вимоги в частині розподілу квартири та визнання права власності на 1/3 частини зазначеної квартири залишити без розгляду. Ухвалою суду від 05.08.2008 р. позовна заява ОСОБА_5 залишена без розгляду.

Відповідач ОСОБА_4 позовні вимоги визнав повністю, просить виділити позивачці в користування жилу кімнату площею 17 кв. м. ; йому виділити в користування жилу кімнату площею 11, 1 кв. м. ; всі інші приміщення квартири просить залишити в їхньому спільному користуванні.

Заслухавши сторони, дослідивши докази, суд вважає що позов необхідно задовольнити.

Судом встановлено, що 23 жовтня 1984 року сторони зареєстрували шлюб. В період шлюбу 23 жовтня 1998 року позивачкою з відповідачем була приватизована квартира АДРЕСА_1 загальною площею 49, 8 кв. метри, житловою площею 28, 1 кв. метри. Згідно викопіювання технічного паспорту на квартиру, квартира складається з двох кімнат: 1-а кімната - 11, 1 кв. метрів; 2-а кімната - 17 кв. метрів, ванної кімнати площею 2, 7 кв. метри, вбиральні площею 1, 4 кв. метри, передпокою площею 8, 4 кв. метри та вбудованої шафи площею 0, 7 кв. метри (а.с. 9-11). Враховуючи, що шлюб між сторонами розірвано і що провести розподіл квартири з


влаштуванням окремих виходів неможливо, суд вважає за необхідне встановити порядок користування квартирою.

Суд вважає, що права позивачки, як співвласника квартири, порушуються, і їх необхідно захистити з урахуванням інтересів позивачки, визначивши ОСОБА_3. у користування більшу кімнату площею - 17 кв. метрів, а за відповідачем залишити у користуванні меншу кімнату площею - 11, 1 кв. метри. Всі інші приміщення квартири необхідно залишити в спільному користуванні обох співвласників.

Відповідно до п. 16 постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.04.1985 р. «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» відповідно до ст. 104 ЖК України суд вправі задовольнити вимоги члена сім'ї наймача про поділ жилого приміщення, якщо жилу площу, що припадає на нього (або з урахуванням укладеної угоди про порядок користування жилим приміщенням), може бути виділено у вигляді ізольованого приміщення, яке складається з однієї або кількох кімнат, розмір якого не менше встановленого для надання одній особі.

Правовідносини, що склались між сторонами, регулюються ст. 104 ЖК України, згідно з якою член сім'ї наймача вправі вимагати ... укладення з ним окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на нього, може бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам ст. 63 ЖК України.

Керуючись ст. ст. 8 ЦК України, ст. 104 ЖК України, ст. ст. 212-215 ЦПК України, суд-


ВИРІШИВ:


Позовні вимоги задоволити.

Встановити слідуючий порядок користування квартирою АДРЕСА_1

ОСОБА_3 виділити в користування жилу кімнату площею 17 кв. м. ;

ОСОБА_4 виділити в користування жилу кімнату площею 11, 1 кв. м. ;

Решту приміщень в квартирі АДРЕСА_1 залишити в спільному користуванні сторін. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана до апеляційного суду Вінницької обл. через Козятинський міськрайсуд протягом 10 днів.

Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація