Справа №22ц-3765 Головуючий 1 інстанції Католікян М.О.
Категорія 41 Доповідач Лаченкова О.В.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 грудня 2006 року Колегія суддів судової палати з цивільних
справ апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді - Петренко І.О.
суддів- Болтунової Л.М., Лаченкової О.В.
при секретарі - Шило С.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу представника ЗАТ з іноземною інвестицією «ЗАЗ»
на рішення Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 20 квітня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ЗАТ з іноземною інвестицією «ЗАЗ» ,третя особа дочірнє підприємство «Валентина Сервіс Плюс » про стягнення витрат, пов'язаних з ремонтом автомобіля, відшкодування моральної шкоди.
встановила:
13 серпня 2004 року в суд з позовом звернувся представник позивача ОСОБА_2-ОСОБА_1 до ЗАТ «ЗАЗ» ,третя особа дочірнє підприємство «Валентина Сервіс Плюс » про стягнення витрат, пов'язаних з ремонтом автомобіля, відшкодування моральної шкоди.
Рішенням Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 20 квітня 2006 року були задоволені позовні вимоги представника позивача ОСОБА_2-ОСОБА_1 частково. Стягнуто з ЗАТ «ЗАЗ» на користь ОСОБА_2 вартість ремонтно-поновлювальних робіт в сумі 3737 грн.89 коп., моральна шкода у сумі 2000 грн., витрати пов'язані з оплатою послуг експерта 627 грн..В решті позовних вимог було відмовлено. Стягнуто з ЗАТ «ЗАЗ» судовой збір на користь держави 59,50 грн.,витрати на інформаційно-технічне забезпечення 30 грн.
В апеляційній скарзі представник ЗАТ «ЗАЗ» ставить питання про скасування рішення суду, та винести нове рішення, яким в позові ОСОБА_2- відмовити.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, що з'явилися, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її задовольнити .
Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_2 та стягуючи ЗАТ «ЗАЗ» на його користь вартість ремонтно-поновлювальних робіт, моральну шкоду ,суд виходив з того, що відповідач повинен відшкодувати витрати, оскільки гарантійний строк на зубчатий ремінь газорозподілу більший ніж на автомобіль в цілому.
Однак з таким висновком погодитись не можна за наступних підстав.
Судом встановлено, що 05.05.2003 року ОСОБА_2 через дочірнє підприємство «Валентина Сервіс Плюс » придбав легковий автомобіль марки «Lanos D 4 XS566» дер-жномер НОМЕР_1 ( а.с.4,5,9,10,119).
05.08.2004 року відбулася поломка автомобіля, згідно висновку експертизи НОМЕР_2 причиною стало пошкодження та деформація двигуна, а саме тріщини на робочій поверхні ременя розподільника, розташовані в основі зубів ременя, часткове руйнування ременя розподільника, деформація 16 клапанів, тріщини втулок випускних клапанів четвертого циліндру.
Згідно гарантійних обов'язків виробника,на спірний автомобіль був встановлений гарантійний строк протягом 2-х років з дати його продажу або 50000 км перебігу, залежно від того, яка подія настане раніше.
На момент виходу з ладу ременя ГРМ перебіг спірного автомобіля становив 50513 км, отже після закінчення терміну гарантійного обслуговування.
Відповідно до ст.. 13 Закону України «Про захист прав споживачів» гарантійний термін обслуговування розповсюджується на весь виріб в цілому, а саме також і на його комплектуючи.
Висновок суду першої інстанції в рішенні, про те, що відповідно до інструкції до експлуатації автомобіля гарантійний термін на зубчатий ремінь газорозподілу встановлений 60000 км, більше ніж на автомобіль в цілому-невірний.
Згідно інструкції по обладнанню та експлуатації автомобіля ( а.с.43) встановлений регламент технічного обслуговування автомобіля, відповідальність за проведення якого лежить на власнику автомобіля і тому контроль в період технічного обслуговування на зубчатий ремінь газорозподілу по перебігу складає 60000 км або 36 місяців.
Отже перебіг 60000 км. на зубчатий ремінь газорозподілу відноситься не до гарантійного обслуговування , а до технічного обслуговування, який проводиться на платній основі для власника автомобіля.
Таким чином, позовні вимоги представника позивача ОСОБА_1 до ЗАТ «ЗАЗ» про стягнення витрат, пов'язаних з ремонтом автомобіля та моральної шкоди необґрунтовані, оскільки позивачем не доведена вина відповідача у виході автомобіля з ладу.
Виходячи з вищевикладеного, колегія судів вважає, що рішення Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 20 квітня 2006 року необхідно скасувати і в позові ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ЗАТ «ЗАЗ» ,третя особа дочірнє підприємство «Валентина Сервіс Плюс » про стягнення витрат, пов'язаних з ремонтом автомобіля, відшкодування моральної шкоди -відмовити.
Керуючись ст.ст.304, ч.І ст. 307, 309, 313,ч.1 ст.314,315,317,319 ЦПК України колегія суддів, -
вирішила :
Апеляційну скаргу ЗАТ з іноземною інвестицією «ЗАЗ» задовольнити .
Рішення Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 20 квітня 2006 року скасувати .
В задоволенні вимог ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ЗАТ з іноземною інвестицією «ЗАЗ» ,третя особа дочірнє підприємство «Валентина Сервіс Плюс » про стягнення витрат, пов'язаних з ремонтом автомобіля, відшкодування моральної шкоди - відмовити.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили до Верховного Суду України.