Судове рішення #37849785

Справа № 410/1965/14-ц

Провадження №2/410/632/14


У Х В А Л А

про закриття провадження у справі


27 травня 2014 року м.Брянка


Брянківський міський суд Луганської області в складі головуючого судді Снегірьова В.А., при секретарі Поповій О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м.Брянки цивільну справу за позовом Пересічанської селищної ради Дергачівського району Харківської області до ФОП ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди,


ВСТАНОВИВ:

Пересічанська селищна рада Дергачівського району Харківської області звернулась до суду з позовом до ФОП ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди за правилами ЦПК України.

Постановою № 3 Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01 березня 2013 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» роз'яснено, що цивільна юрисдикція - це визначена законом сукупність повноважень судів щодо розгляду цивільних справ, віднесених до їх компетенції (стаття 15 ЦПК). Підсудність визначає коло цивільних справ у спорах, вирішення яких належить до повноважень конкретного суду першої інстанції (статті 108- 114 ЦПК). Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні виходити з того, що відповідно до статей 15, 16 ЦПК у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ за Кодексом адміністративного судочинства України (стаття 17; далі - КАС), Господарським процесуальним кодексом України (статті 1, 12; далі - ГПК), Кримінальним процесуальним кодексом України (далі - КПК) або Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) віднесено до компетенції адміністративних, господарських судів, до кримінального провадження чи до провадження в справах про адміністративні правопорушення. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.

У зв'язку з наведеним суди мають виходити з того, що критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність у них спору про право цивільне (справи за позовами, що виникають із будь-яких правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства), по-друге, суб'єктний склад такого спору (однією зі сторін у спорі є, як правило, фізична особа).

Статтею 15 ЦПК України встановлено, що Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо:

1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;

3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Стаття 12 ГПК України передбачає перелік справ, підвідомчих господарським судам - це справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав.

Відповідно до статті 15 ГПК України щодо територіальної підсудності справ господарському суду, справи у спорах, що виникають при виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також справи про визнання недійсними актів розглядаються господарським судом за місцезнаходженням відповідача.

Розгляд зазначеного позову за правилами ЦПК України буде суперечити діючому законодавству України.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.205, ч.2 ст.206 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, при цьому суд повинен повідомити заявникові, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.

У зв'язку наведеним, враховуючи суб'єктний склад та предмет спору, вважаю, що зазначений позов повинен подаватися та розглядатися в порядку господарського судочинства. Зазначене провадження підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст.15, 205, 206, 210, 293 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

Закрити провадження у цивільній справі за позовом за позовом Пересічанської селищної ради Дергачівського району Харківської області до ФОП ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди.

Роз'яснити Пересічанській селищній раді Дергачівського району Харківської області, що зазначений позов повинен подаватися та розглядатися в порядку господарського судочинства.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через Брянківський міський суд шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги, у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя: Снегірьов В.А.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація