Судове рішення #37853379

Справа № 432/6957/13-ц

Провадження №2/432/239/2014



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2014 р.Стаханівський міський суд Луганської області ,

у складі : головуючого судді Бондаренко Н.О.

при секретарі Гейман К.В.

за участю прокурора Ковальової І.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Стаханова, Луганської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа служба у справах дітей виконавчого комітету Стахановської міської ради про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -


ВСТАНОВИВ:


Позивач, звернувшись до суду з позовною заявою, вказав, що з 05.06.2009 р. по 11.02.2013 р. він і відповідач перебували в зареєстрованому шлюбі. Ще з 2012 року вони не проживають разом, не ведуть спільного господарства. Від шлюбу у них ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася дочка ОСОБА_3. Після припинення шлюбних відносин із відповідачем, дитина проживає разом з ним, він повністю турбується про її розвиток та виховання. Для дитини створені всі необхідні умови для нормального розвитку, він забезпечує її харчуванням, лікуванням, одягом, тощо.

Мати дитини , відповідач по справі повністю самоусунулася від виконання своїх батьківських обов'язків. Причиною такої поведінки відповідача, на його погляд нездорова пристрасть до алкоголю.. Вона не працює. Проживає з його дозволу в квартирі, яку він придбав за свої кошти. За відсутністю контролю з його боку, вона призвела квартиру до стану непристосованого до проживання., в квартирі нерідко збираються компанії для сумісного вживання алкогольних напоїв.

Незважаючи на вжиті ним та матір'ю відповідача заходи - з їх ініціативи, відповідач протягом 2011-2012 року тричі проходила курс лікування в Стахановській обласній психіатричній лікарні, вони систематично проводили з нею бесіди - бажаного результату не досягли. Відповідачка продовжує вести аморальний спосіб життя, зловживає алкоголем, життям та розвитком дочки не цікавиться, не проявляє ніякої турботи про її зростання та розвиток. Така поведінка відповідача не сприяє, а навпаки, шкодить інтересам дитини.

Позивач просять суд позбавити відповідача батьківських прав відносно дочки, стягнути з відповідача аліменти на його користь на утримання дитини в розмірі ? частки.

В судовому засіданні позивачем ОСОБА_1 в повному обсязі були підтримані позовні вимоги.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні не визнавала позовні вимоги, згодом перестала з'являтися до судового засідання.

Орган опіки та піклування Стахановської міської ради просить справу розглядати у відсутності представника, надає висновок.

Вислухавши сторони, розглянувши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні було встановлено, що відповідно до свідоцтва про народження НОМЕР_1 ОСОБА_3, народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, її матір'ю є - ОСОБА_2, батьком є ОСОБА_1 .(а.с.8).

Відповідно до висновку органу опіки та піклування Стахановської міської ради про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно малолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 від 24.02.2014 р. № 01-18/137, орган опіки та піклування Стахановської міської ради вважає доцільним позбавити батьківських прав ОСОБА_2 по відношенню до дочки. Спеціалістами служби встановлено, що малолітня ОСОБА_3 проживає з батьком , ОСОБА_1 та старшою сестрою ОСОБА_4 1997 року народження за адресою АДРЕСА_1, дитина відвідує дошкільний заклад № 6. У дитини є окрема кімната, яка облаштована сучасними меблями, у наявності розвиваючі ігри, іграшки. ОСОБА_2 не працює, з дочкою не проживає, рідко спілкується з дитиною. В ході бесіди ОСОБА_2 пояснила, що вона дійсно зловживає спиртними напоями, декілька разів проходила курс лікування від алкогольної залежності, у її квартирі по АДРЕСА_2. Збиралися шумні компанії, сусіди викликали працівників міліції, складалися адміністративні протоколи. ОСОБА_2 з моменту розгляду цивільної справи у Стахановському міському суду , а саме з 21 жовтня 2013 р., про позбавлення її батьківських прав, спосіб життя та відношення до дитини не змінила, дуже рідко спілкується з донькою, не виховує та не утримує її , не займається розвитком дитини, не працює. В ході бесіди з малолітньою ОСОБА_3 встановлено, що дитина дуже прив'язана до батька та проживати разом з ним.

Відповідно до довідки Стахановської обласної психіатричної лікарні психо-наркологічного диспансерного відділення від 30.04.2014 р. № 92 ОСОБА_2, 1988 року народження знаходилася на стаціонарному лікуванні в Стахановській обласній психіатричній лікарні з 13.12.2010 р. по 04.02.2011 р. та з 28.07.2011 р. по 08.09.2011 р. Захворювання не відноситься до душевної хвороби, недоумства чи іншого тяжкого захворювання а також не кваліфікується як хронічний алкоголізм чи наркоманія.

Відповідно до довідки Стахановського міського відділу ГУМВС України у Луганській області від 03.03.2014 р. № 53/7328 ОСОБА_2 притягалася до адміністративної відповідальності 26.09.2013 року за ст.. 184 ч.1, 14.05.2013 р. за ст.. 178 ч.1 .

За приписами пп.15,16постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року №3 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення батьківських прав" позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та інше), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов'язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об'єктивного з'ясування обставин справи, зокрема становлення батьків до дітей.

Відповідно до ст. 164 Сімейного Кодексу України, мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх батьківських прав. Ухилення від виконання своїх обов'язків - це акт свідомої поведінки, тобто особа має реальну можливість виконати його, але не вчиняє відповідних дій. У судовому засіданні знайшло своє підтвердження те що відповідач по справі не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема : не забезпечує необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негайно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не сприяє засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляє інтересу до її внутрішнього світу; не створює умов для отримання нею освіти.

Наявна винна поведінка відповідача ОСОБА_2, свідоме нехтування своїми батьківськими обов'язками.

Згідно з ч. 2ст 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини; одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 183 СК України частка заробітку ( доходу ) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Заперечень проти позову в частині стягнення аліментів в розмірі ? частки від відповідача не надійшло, суд вважає вказану суму обґрунтованою. Отже позов і в цій частині підлягає задоволенню

Керуючись ст.ст. 10,11,12,27,31,215,224,225,367 ЦПК України, ст.ст. 164,165,180,181, 182,183 Сімейного Кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:


Позовні вимоги ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 батьківських прав у відношенні ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5.

Стягнути на користь ОСОБА_1 з ОСОБА_2 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, у розмірі 1/4 частки від усіх видів заробітку, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 21.10.2013 року і до виповнення дитиною повноліття.

Платежі в силу ст. 367 ЦПК України в частині стягнення аліментів на утримання дитини в межах платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 243,60 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Головуючий суддя: Н.О.Бондаренко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація