Судове рішення #378988
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

19 грудня 2006 року                                                                                м.Вінниця

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:

Головуючої: Щолокової О.В.

Суддів: Міхасішина І.В, Морозовського В.І..

При секретарі: Шевчук Л.В.

За участю: сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 23.10.2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання поважною причини пропуску строку на прийняття спадщини, визнання права власності на 1/4 частину квартири, та визнання недійсним заповіту, -

встановила:

Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 23.10.2006 року було відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1.

На таке рішення позивачем було подано апеляційну скаргу в якій він зазначає, що воно є незаконним, постановленим з порушенням норм матеріального права, а тому просить рішення скасувати.

Колегія суддів, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що дана скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідно до свідоцтва від 25.02.1993 року ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - батькам сторін, належала на праві власності квартира АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько, а ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати сторін, після чого відкрилась спадщина на вищезазначену квартиру.

Згідно з ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Справа № 22 -2808 2006 р.       Категорія: 26       Рішення постановлено під головуванням  Грабика В.В.

Доповідач: Щолокова О.В.

 

Відповідно   до   ч.    1    ст.    1270   ЦК   України   для   прийняття   спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ч. 1, ч. З ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого вищезазначеною статтею не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 на момент відкриття спадщини на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1, проживав окремо від спадкодавця і у визначений законом строк із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не звертався. Відповідач ОСОБА_2 на час відкриття спадщини, проживав разом із спадкодавцем, вважається таким, що прийняв спадщину, оскільки заяву про відмову від спадщини не писав.

Посилання позивача на те, що строк прийняття спадщини був ним пропущений з поважних причин, не може бути взяте до уваги, оскільки йому було достовірно відомо про час відкриття спадщини і він мав реальну можливість скористатись своїм правом спадкоємця відповідно до вимог ст. 1270 ЦК України.

Підстав для визнання заповіту від 18.04.2005 року, яким ОСОБА_4 заповіла належні їй 3/4 частини квартири ОСОБА_2, не має.

За таких обставин, суд дійшов вірного висновку про відмову в задоволенні позову.

Рішення суду є законним і обґрунтованим, постановленим з додержанням норм процесуального та матеріального права.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 307, 312 - 315 ЦПК України, колегія суддів ,-

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 23 жовтня 2006 року залишити без змін.

Ухвала набуває законної сили з моменту її проголошення.                                        Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку на протязі двох місяців з дня її проголошення до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація