Справа № 432/1605/14-ц
Провадження №2/432/1017/2014
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2014 р.Стахановський міський суд, Луганської області
у складі: головуючого судді Бондаренко Н.О.
при секретарі Гейман К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Стаханові, Луганської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення суми, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувшись до суду з позовною заявою вказав, що в 2011 році він продав відповідачу свій автомобіль Форд Ескорт державний номер НОМЕР_1, за усною домовленістю за суму 22000 гривень. Відповідач відразу передав йому 10 000 гривень, а суму що залишилася, не повернув до теперішнього часу. Таким чином, відповідач з указаного часу під різними приводами ухиляється від виконання свого зобов'язання протягом тривалого періоду часу.
Просить суд стягнути з ОСОБА_2 на його користь гроші в сумі 12000гривень, судові витрати.
Представник позивача просить справу розглядати у його відсутність, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, не заперечує проти винесення заочного рішення.
Відповідач до суду не з'явився, про день, годину, місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки не повідомив.
На підставі ч.4 ст.169, ч.1,2 ст.224 ЦПК України ухвалено рішення про заочний розгляд справи, а також про розгляд справи в порядку ч. 2 ст. 197 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши і оцінивши в сукупності докази матеріалів справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом достовірно встановлено, що обставини викладені в позові мали місце.
Відповідно до постанови про закриття кримінального провадження від 20.09.2013 року встановлено, що під час проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню було встановлено, що у 2011 року ОСОБА_1 продав свій автомобіль «Форд Ескорд», д/н НОМЕР_1, у розстрочку ОСОБА_2 за суму 22 000 грн., з яких ОСОБА_2 віддав 10 000 грн., а суму яка залишилась, а саме 12.000 грн. ОСОБА_2 пообіцяв віддати пізніше, на що ОСОБА_1 погодився, але по теперішній час ОСОБА_2 гроші не віддав. Під час продажі вищевказаного автомобіля ніяких документів не складалось, їх згода мала усний характер. В своєму поясненні ОСОБА_2 вказує на те, що він не встиг у встановлений час віддати гроші ОСОБА_1 у зв'язку з тим, що у нього виникли проблеми з роботою, а також те, що у нього немає умислу не віддавати ОСОБА_1 гроші, а віддасть він їх у найближчій час.
До сьогоднішнього часу відповідач ухиляється від повернення суми, чим порушує взяті на себе зобов'язання. Сума, що підлягає стягненню - 12000 гривень.
Це свідчить про порушення відповідачем ст. 526 ЦК України відповідно до якої зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ч.1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до вимог ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ч. 1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Згідно ст..509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші, тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно ст.ст. 526, 527 ЦК України передбачено, що зобов'язання повинні виконуватись належним чином. Боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор прийняти виконання особисто.
Згідно ст..530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно ст. 610 ЦК України порушенням договірного зобов'язання є його невиконання.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Керуючись ст.ст. 10,11,12,27,31,169,197,215,224-231, 294 ЦПК України, ст. ст. 526,530,610,626,629 ЦК України,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення суми задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 гроші в сумі 12000 гривень; сплачений судовий збір 243,60 гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого цим Кодексом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий суддя: Н.О.Бондаренко