Судове рішення #37912330

Справа № 432/1862/14-ц

Провадження №2/432/1078/2014



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


10 липня 2014 р.Стахановський міський суд, Луганської області,

у складі : головуючого судді Бондаренко Н.О.

при секретарі Гейман К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Стаханова, Луганської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Служба у справах дітей Стахановської міської ради про позбавлення батьківських прав, -


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернувшись до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів вказав, що з 22.01.2010 року вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. 29.07.2011 року даний шлюб між ними розірвано рішенням Стахановського міського суду у справі № 2-1845/11/12. Від шлюбу мають неповнолітню дитину, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після розірвання шлюбу син залишився проживати з нею. З цього часу відповідач не шукав з дитиною зустрічей, не цікавився станом його здоров'я, не намагався взяти участь у його вихованні. Дитина проживає з нею по АДРЕСА_1. Дана квартира належить на праві власності їй та її матері по 1/2 частини на підстав свідоцтва про право власності на житло від 20.03.2001 року. За даним місцем проживання син має всі необхідні умови. Рішенням Стахановського міського суду від 22.06.2011 року на її користь з відповідача на утримання сина стягнуті аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку щомісячно. Однак відповідач аліменти не виплачує, у зв'язку з чим на 28.02.2014 року має заборгованість по аліментах 21458,50 грн.

Просить суд позбавити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, батьківських прав відносно дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Позивач ОСОБА_1 до судового засідання не з'явилася, надала суду заяву, де просить справу розглядати у її відсутність, на позові наполягає в повному обсязі, не заперечує проти винесення заочного рішення.

Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_5 в судовому засіданні в повному обсязі підтвердила позовні вимоги. Вказала, що її дочка разом з онуком на теперішній час відпочивають під Київом. Відповідач батько дитини майже з самого народження сина не цікавився його долею, не виховував, зустрічі не шукав, подарунків не дарив, давно проживає окремо, переховується, має дуже велику заборгованість по аліментам, як вона щонедавна дізналася це його не перша дитина, щодо другою дитини він також не проявляє батьківської турботи. Її дочка хоче забути цю людину, викреслити його з життя, бо йому ніхто не потрібен, він турбується лише про себе.

Відповідач ОСОБА_2 до судового засідання не з'явився, причин неявки не повідомив, про розгляд справи повідомлений належним чином.

Представник органу опіки та піклування надала суду заяву, де просить справу розглядати у її відсутність.Надала суду висновок органу опіки та піклування Стахановської міської ради в якому вказала, що спеціалістами служби у справах дітей Стахановської міської ради були запрошені батьки дитини для з'ясування обставин справи, встановлено наступне: 29.07.2011 р. між позивачкою, ОСОБА_1 та ОСОБА_6 було розірвано шлюб, від якого вони мають малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, який залишився проживати з матір'ю за адресою: АДРЕСА_1. Зі слів ОСОБА_1 з того часу батько не цікавиться долею малолітньої дитини. За весь час не


цікавився станом здоров'я сина, матеріальної допомоги не надає, існує борг по виплаті аліментів на утримання дитини. Зі святами сина не вітав, подарунків не передавав. Вважають за можливе позбавлення батьківських прав ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, відносно дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Допитані судом свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_8 суду повідомили, що незважаючи на те, що вони дуже часто спілкуються з родиною ОСОБА_5, ОСОБА_1 вони ніколи не бачили батька дитини - ОСОБА_2, до сина він не приїздить, не цікавиться, матеріально не допомагає, подарунків не передає.

10 липня 2014 року судом прийнято рішення про заочний розгляд справи.

Вислухавши сторони, розглянувши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні було встановлено, що відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 02.06.2010 року, матір'ю дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, зазначена ОСОБА_1, батьком - ОСОБА_2.

Згідно довідки КП «Відродження» № 406 від 17.03.2014 року, ОСОБА_9, мешкає за адресою: АДРЕСА_1, разом із сином ОСОБА_4 та з матір'ю, ОСОБА_5.

Відповідно до висновку органу опіки та піклування Стахановської міської ради від 15.05.2014 року за № 01-28/1697 можливе позбавлення батьківських прав громадянина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, відносно дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно довідки ВДВС Стахановського МУЮ вих. № 3612 від 05.03.2014 року заборгованість по аліментах ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утриманна сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за період з 06.05.2011 року по 28.02.2014 року складає 21458,50 гривень.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов до висновку, що відповідач по справі ОСОБА_2, не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, не забезпечує необхідний догляд, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання, не спілкується з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення, не виявляють інтересу до її внутрішнього світу. Винна поведінка відповідача, знайшла своє повне підтвердження.

Згідно ст. 8 Закону України "Про охорону дитинства " зазначається, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до Законів України.

Відповідно до ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Підставою позбавлення батьківських прав є ухилення від виконання своїх обов'язків по вихованню дітей.

За приписами п.15,16 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року № 3 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та інше), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов'язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об'єктивного з'ясування обставин справи, зокрема становлення батьків до дітей. Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише з підстав, передбачених ст.164 Сімейного кодексу України.

Відповідно до ст. 164 Сімейного Кодексу України, мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх батьківських прав. Ухилення від виконання своїх обов'язків - це акт свідомої поведінки, тобто особа має реальну можливість виконати його, але не вчиняє відповідних дій. У судовому засіданні знайшло своє підтвердження те що відповідачі по справі не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, його навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негайно впливає на її


фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Наявна винна поведінка батьків, свідоме нехтують своїми батьківськими обов'язками.

Враховуючи всі обставини справи, суд вважає необхідним в інтересах дитини, позбавити ОСОБА_2 батьківських прав по відношенню до неї, подальше перебування дитини у родині не відповідає інтересам дитини.

Керуючись постановою Пленуму верховного Суду України "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" № 3 від 30.03.2007 року, ст.ст. 10,11,12,27,31,169,197,215,223-225,367 ЦПК України, ст.ст. 150, 164 Сімейного Кодексу України, суд, -


ВИРІШИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Служба у справах дітей Стахановської міської ради про позбавлення батьківських прав, задовольнити у повному обсязі.

Позбавити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, батьківських прав відносно дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого цим Кодексом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Головуючий суддя: Н.О.Бондаренко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація