2/251/1699/14
251/5504/14-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.07.2014 року Калінінський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі:
головуючого судді: Мітькова М.В.
при секретарі Поповій М.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Горлівки справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з вказаним позовом до відповідача, посилаючись на те, що вона перебуває з ним в зареєстрованому шлюбі з 10 жовтня 2009 року. Подружні стосунки з відповідачем припинено, оскільки відповідач зловживає спиртним напоями.
Від цього шлюбу мають неповнолітню дитину: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Батьком дитини є відповідач, згідно свідоцтва про народження.
Позовні вимоги позивач обгрунтовує тим, що на теперішній час спільне господарство з відповідачем не ведеться, на відновлення шлюбних взаємовідносин позивач не згодна, вважає, що подальше подружнє життя та збереження шлюбу не можливе, при цьому неповнолітня дитина проживає з нею та знаходиться у неї на утриманні. Відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на її утримання та на утримання дитини, хоча зобов'язаний надавати таку допомогу, але ухиляється від виконання покладених законом обов'язків.
Просила розірвати шлюб з відповідачем та стягнути з відповідача на її користь аліменти на її утримання в розмірі ? частини з усіх видів доходу відповідача щомісячно до досягнення дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 трьох років, а також аліменти на утримання неповнолітньої дитини: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ? частини з усіх видів доходу відповідача щомісячно, але не менше 30% відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.
Позивач надала суду заяву, з проханням справу розглянути за її відсутності, на позовних вимогах наполягала повному обсязі.
Відповідач надав до суду заяву, з проханням справу розглянути за його відсутності, позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Суд, дослідивши письмові матеріали по справі, і давши їм оцінку у сукупності, приходить до наступного.
Сторони зареєстрували шлюб у Міському відділі реєстрації актів цивільного стану Горлівського міського управління юстиції Донецької області 10 жовтня 2009 року, про що зроблений відповідний актовий запис № 833.
З копії свідоцтва про народження вбачається, що сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої є ОСОБА_2 - відповідач по справі. На теперішній час неповнолітня дитина мешкає разом з матір`ю та знаходиться у неї на утриманні.
Згідно пояснень позивача, викладених в заяві, відповідач добровільно матеріальної допомоги на її утримання та утримання дитини не надає, незважаючи на те, що має таку можливість, але не робить цього без поважних на те причин.
Відповідно до ч. 3 ст. 105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя, на підставі рішення суду, згідно ч.2 ст.112 Сімейного Кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей.
Згідно зі ст.180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 182 СК України суд при ухвалені розміру аліментів повинен врахувати: стан здоров'я та матеріальний стан дитини, стан здоров'я та матеріальний стан платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків доньки та сина, інші обставини, які мають суттєве значення.
Згідно зі ст.84 Сімейного Кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Відповідно до ч. 4 ст. 84 Сімейного Кодексу України, право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що шлюб між сторонами розпався, і це свідчить про те, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б їх інтересам, тому що вони не підтримують стосунки тривалий час, вказані обставини мають істотне значення, тому суд вважає, що дана родина розпалася і відновлена бути не може, тому шлюб варто розірвати.
Заяв про зміну прізвища від сторін не надходило.
В частині позовних вимог щодо стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та на утримання дружини ОСОБА_1 до досягнення дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 трьох років, суд вважає обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню, оскільки присуджені аліменти забезпечать належне утримання позивача та дитини, а також зазначений розмір є таким, що відповідатиме можливостям відповідача надавати допомогу на утримання дружини та дитини.
Питання про судові втрати слід вирішити у відповідності до ст. 88 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 80, 84, 104, 105, 110, 112, 180-183 Сімейного Кодексу України, ст.ст.10, 11, 60, 174, 212, 213, 215, 217, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заявлені позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів задовольнити в повному обсязі.
Шлюб між ОСОБА_1, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 року в м.Горлівка Донецької області та ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_5 року у м.Єнакієве Донецької області, зареєстрований 10 жовтня 2009 року у Міському відділі реєстрації актів цивільного стану Горлівського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 833 - розірвати.
Залишити за ОСОБА_1 прізвище "ОСОБА_1".
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, уродженця м.Єнакієве Донецької області, громадянина України, аліменти на користь ОСОБА_1, на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно у розмірі ? частки з усіх видів заробітку (доходу), але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з 12 червня 2014 року і до досягнення повноліття ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, уродженця м.Єнакієве Донецької області, громадянина України, аліменти на користь ОСОБА_1, на її утримання, щомісячно у розмірі ? частки з усіх видів заробітку (доходу), з 12 червня 2014 року і до досягнення дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок.
Рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: