Справа № 406/3223/14
Провадження № 2/406/1248/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 травня 2014 року Алчевський міський суд Луганської області
в складі: головуючого - судді Колядова В.Ю.
при секретарі Помогаловій І.Є.
за участю адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у попередньому судовому засіданні у залі суду м. Алчевська цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання спадкоємцем за заповітом, визнання такою, що прийняла спадщину та визнання права власності на спадкове майно, про визнання спадкоємцем за законом першої черги, визнання такою, що прийняла спадщину та визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
05.05.2014 року позивач звернулась до суду із зазначеним позовом, посилаючись на слідуючи обставини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її рідна бабуся ОСОБА_4, про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1, видане 05.03.2013 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Алчевського міського управління юстиції у Луганській області.
Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1, який належить їй на праві власності на підставі: договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності, посвідченого 1-ю Ворошиловською державною нотаріальною конторою 10.05.1956 року за реєстровим № 7672/1, та свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідченого Комунарською державною нотаріальною конторою 12.02.1991 року за реєстровим № 1-521. Право власності зареєстровано в БТІ за реєстровим № 5145.
Померла ОСОБА_4 ще за життя склала заповіт, посвідчений 18.08.1994 року державним нотаріусом другої Алчевської держаної нотаріальної контори, за реєстровим № 2101, в якому все своє майно, де б воно не знаходилося і з чого б воно не складалося, яке буде належати їй на час смерті, в тому числі належний їй житловий будинок АДРЕСА_1, вона заповідала своїй дочці ОСОБА_5
ОСОБА_5 вищезазначену спадщину фактично прийняла, однак належним чином її оформити вона не встигла, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_2 вона померла, про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2, видане 24.07.2013 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Алчевського міського управління юстиції у Луганській області.
Ст. 1261 ЦК України передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Спадкоємцями за законом першої черги на спадкове майно після смерті ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2, є вона - дочка померлої, та відповідач - чоловік померлої.
Ч. 3 ст. 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину.
Вони не подавали заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори після смерті ОСОБА_5, бо вважали це за непотрібне. Однак позивач вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки на час відкриття спадщини вона мешкала та була зареєстрована в спірному житловому будинку, про що свідчать довідки з місця проживання.
Відповідач на спадкове майно, що залишилося після смерті його дружини, не претендує та не заперечує, щоб все спадкове майно було оформлено на позивача.
Коли вона звернулась до нотаріуса з метою оформлення спадщини, їй було відмовлено, з причини того, що вона пропустила встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадкового майна.
За таких обставин вона звернулась до суду з вказаним позовом, в якому просить визнати її матір ОСОБА_5 спадкоємицею за заповітом після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1; визнати ОСОБА_5 такою, що прийняла спадщину у вигляді спірного житлового будинку, що відкрилася після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, та визнати за ОСОБА_5 право власності на спадкове майно; визнати її спадкоємицею першої черги за законом після смерті ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2; визнати її такою, що прийняла спадщину, що відкрилась після смерті її матері, у вигляді спірного житлового будинку та визнати за нею право власності в порядку спадкування на спірний житловий будинок з господарськими спорудами та будівлями.
У попереднє судове засідання позивач ОСОБА_2 не з'явилася, надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала та наполягала на їх задоволенні (а.с. 36).
Відповідач ОСОБА_3 у попередньому судовому засіданні позов визнав, не заперечував проти його задоволення.
Суд, вислухавши пояснення позивача у попередньому судовому засіданні, перевіривши матеріали справи, вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, а тому є законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову у попередньому судовому засіданні, а тому керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 130, 174 ЦПК, ст. ст. 328, 1223, 1235, 1261, 1268 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання спадкоємцем за заповітом, визнання такою, що прийняла спадщину та визнання права власності на спадкове майно, про визнання спадкоємцем за законом першої черги, визнання такою, що прийняла спадщину та визнання права власності на спадкове майно, задовольнити.
Визнати ОСОБА_5 спадкоємицею за заповітом після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати ОСОБА_5 такою, що прийняла спадщину у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1, що відкрилася після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_5 право власності в порядку спадкування на житловий будинок АДРЕСА_1.
Визнати ОСОБА_2 спадкоємцем за законом першої черги після смерті ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.
Визнати ОСОБА_2 такою, що прийняла спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2, у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження і може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Алчевський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуючий суддя: В.Ю. Колядов