262/4198/14-ц
2/262/1366/2014
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.07.2014 року м. Донецьк
Пролетарський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого судді Майданнікова О.І.
при секретарі Коструб М.Ю.,
за участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про розірвання шлюбу», -
встановив:
26.06.2014 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Пролетарського районного суду м. Донецька з позовом «про розірвання шлюбу» до відповідача ОСОБА_2, при цьому вказавши, що він з відповідачем з 11 червня 2005 року перебуває в зареєстрованому шлюбі, який був зареєстрований у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського районного управління юстиції у м. Донецьку, про що складено відповідний актовий запис за № 160. Від вказаного шлюбу мають неповнолітню дитину - доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Однак, зазначений шлюб виявився невдалим через відсутність взаєморозуміння, що призводило до постійних сварок у родині, фактичні шлюбні відносини з відповідачем були припинені з серпня 2013 року. На теперішній час вони мешкають окремо, сумісного господарства та кошторису сторони не ведуть. За наведених обставин, вважає, що шлюбні відносини з відповідачем відновити не можливо, а тому, вказаний шлюб необхідно розірвати.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, при цьому давши пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_2 до судового засідання не з'явилась, надавши до канцелярії суду заяву з проханням провести розгляд справи за її відсутністю та позовні вимоги визнала у повному обсязі(а.с.18)
Суд, заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню за наступних підстав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються Сімейним Кодексом України.
Відповідно до ч. 1 ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Згідно з вимогами ст. 112 того ж кодексу суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Зі свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_1 (а. с. 12) вбачається, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з 11 червня 2005 року перебувають у шлюбі, який був зареєстрований у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського районного управління юстиції у м. Донецьку, про що складено відповідний актовий запис за № 160.
Відповідно копії свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 (а. с. 7) сторони є батьками неповнолітньої дитини - доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
У судовому засіданні також встановлено, що під час шлюбу, між сторонами
на ґрунті відсутності взаєморозуміння виникли неприємні стосунки, що призвело до постійних сварок у родині, внаслідок чого фактичні шлюбні відносини між сторонами були припинені. На теперішній час вони мешкають окремо, сумісного господарства і кошторису не ведуть. Позивач втратила почуття любові та поваги до відповідача, які відтворити не можливо.
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що при взаємовідносинах, які виникли між сторонами, збереження шлюбу суперечить інтересам останніх та інтересам малолітньої дитини, а тому він підлягає розірванню.
На підставі викладеного, ст.ст. 110, 112 СК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 213, 215 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про розірвання шлюбу» - задовольнити.
Шлюб між, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, який 11 червня 2005 року зареєстрований у Відділі реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського районного управління юстиції у м. Донецьку, про що складено відповідний актовий запис за № 160 - розірвати.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_2 залишити прізвище «ОСОБА_2».
Копію рішення суду, яке набрало законної сили надіслати до відділу реєстрації актів цивільного стану Пролетарського районного управління юстиції у м. Донецьку, для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька. Апеляційна скарга на рішення суду подається у письмовій формі протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: (підпис) О.І. Майданніков
Копія вірна. Суддя: Секретар: