248/3827/14-ц
2/248/1373/2014
Р І Ш Е Н Н Я
І М ЕНЕМ У К Р А Ї Н И
24 липня 2014 року Харцизький міський суд Донецької області в складі:
головуючого судді - Нікіфорова М.Ю.
при секретарі - Нікуліної Г.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харцизьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади м. Харцизька в особі Харцизької міської ради про визнання права власності в порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності в порядку спадкування вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року в місті Харцизьку Донецької області помер її чоловік, ОСОБА_2, який був зареєстрований та постійно мешкав в АДРЕСА_1. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді двокімнатної квартири АДРЕСА_1 ЇЇ чоловік, ОСОБА_2, з 1979 року був членом Житлово-будівельного кооперативу «Сюрприз» та отримав дану квартиру згідно з ордером № 159 від 27 липня 1979 року, виданим виконавчим комітетом міської Ради депутатів трудящих міста Харцизька. В березні 2011 року Житлово-будівельний кооператив «Сюрприз» було реорганізовано у Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Надія» м. Харцизьк. Пайовий внесок за квартиру у розмірі 5335,93грн було сплачено померлим повністю. Свідоцтво про право власності на квартиру її чоловік не отримував.
Просить визнати за нею право власності в порядку спадкування після смерті її чоловіка, ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року в місті Харцизьку Донецької області, смерть якого зареєстрована відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харцизького міського управління юстиції у Донецькій області 24 грудня 2013 року, на двокімнатну квартиру АДРЕСА_1.
Позивач в судове засідання не з»явився, але надав суду заяву з проханням справу розглядати в її відсутність, в заяві вказала, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача- виконавчий комітет Харцизької міської ради в судове засідання не з»явився, але надав суду заяву з проханням справу розглядати в їх відсутність.
Суд знаходить позовну заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Згідно ч.1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб які беруть участь у справі.
Згідно ст.. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справи, виникає спір.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, з 1979 року був членом Житлово-будівельного кооперативу «Сюрприз» та отримав квартиру АДРЕСА_1, що підтверджується ордером № 159 від 27 липня 1979 року, виданим виконавчим комітетом міської Ради депутатів трудящих міста Харцизька.
В березні 2011 року Житлово-будівельний кооператив «Сюрприз» було реорганізовано у Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Надія» м. Харцизьк.
Згідно довідки, виданої головою ОСББ «Надія» м. Харцизьк пайовий внесок за вищевказану квартиру був сплачений ОСОБА_2 в повному розмірі.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть.
Згідно довідки наданою ХКП БТІ м. Харцизька від 27.06.2014 року право власності на квартиру АДРЕСА_1 не було зареєстровано, правовстановлюючий документ не був отриманий.
Згідно з технічним паспортом квартира складається з: 2-х кімнат загальною площею 42,8 кв.м., житловою площею 26,8 кв.м., у тому числі: 1-а кімната площею 14,8 кв.м., 2-а кімната площею 12,0 кв.м., кухні площею 7,0 кв.м., ванної кімнати площею 1,9 кв.м., вбиральні (сполученої) площею 1,0 кв.м, коридору площею 5,0 кв.м., комори площею 0,2 кв.м. Квартира обладнана балконом площею 0,9 кв.м. Висота приміщень 2,5м.
Ч. З ст. 384 ЦК України передбачено, що у разі викупу квартири член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.
Згідно ст.. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Згідно ст.. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо воно оскаржується або не визнається іншою особою, а також у випадку втрати ним документу, який засвідчує його право власності.
Відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 331 ЦК, якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Оцінивши обставини справи, проаналізувавши норми діючого законодавства, суд вважає можливим визнати за позивачем право власності в порядку спадкування після смерті її чоловіка, ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року в місті Харцизьку Донецької області, смерть якого зареєстрована відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харцизького міського управління юстиції у Донецькій області 24 грудня 2013 року, на двокімнатну квартиру АДРЕСА_1.
При таких обставинах, суд вважає можливим задовольнити позов.
Керуючись ст.ст.10,11,60,212,213,215 ЦПК України, ст. ст. 328, 331, 384, 392 ЦК України,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Територіальної громади м. Харцизька в особі Харцизької міської ради про визнання права власності в порядку спадкування задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилась в с. Вейделівка, Вейделівського району, Воронезької області право власності в порядку спадкування після смерті її чоловіка, ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року в місті Харцизьку Донецької області, смерть якого зареєстрована відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харцизького міського управління юстиції у Донецькій області 24 грудня 2013 року, на двокімнатну квартиру АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Харцизький міський суд. Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя: