Судове рішення #38022178

У Х В А Л А


10 липня 2014 року м. Київ


Суддя Верховного Суду України Коротких О.А., перевіривши заяву ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого адміністративного суду України від 26 червня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,


встановив:

У квітні 2014 року ОСОБА_1 звернувся до Вищого адміністративного суду України як суду першої інстанції з позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - ВККС України), у якому просив визнати незаконним рішення ВККС України від 20 лютого 2014 року про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_3 та зобов'язати ВККС України відкрити дисциплінарну справу стосовно цього судді.

На обґрунтування позову ОСОБА_1 послався на те, що наведені ним доводи у поданій до ВККС України скарзі, за результатами розгляду якої було винесено оскаржуване рішення, містять факти порушення суддею Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_3 присяги судді.

Вищий адміністративний суд України постановою від 26 червня 2014 року відмовив у задоволенні позову.

Не погоджуючись з постановою Вищого адміністративного суду України від 26 червня 2014 року, ОСОБА_1 звернувся із заявою про її перегляд Верховним Судом України з підстав, встановлених пунктом 3 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), в якій просить визнати незаконним рішення ВККС України від 20 лютого 2014 року, скасувати його та зобов'язати ВККС України порушити дисциплінарну справу стосовно судді Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_3

Розглянувши заяву та додані матеріали, вважаю, що постанова Вищого адміністративного суду України від 26 червня 2014 року не може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, встановлених пунктом 3 частини першої статті 237 КАС.

Статтею 235 КАС встановлено, що Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.

19 березня 2014 року набрав чинності Закон України від 14 березня 2014 року № 887-VII «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо компетенції Верховного Суду України» (далі - Закон № 887-VII).

Зазначеним Законом частину першу статті 237 КАС доповнено пунктом 3, яким розширено коло мотивів, за яких може бути подана заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах Верховним Судом України. Такими підставами, зокрема, є порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.

Особливості провадження у справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, ВККС України передбачені статтею 171-1 КАС, згідно з частиною першою якої правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо рішень, дій чи бездіяльності ВККС України.

Відповідно до частини шостої статті 171-1 КАС (у редакції Закону № 887-VII) рішення Вищого адміністративного суду України щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції підлягає перегляду Верховним Судом України у порядку, визначеному цим Кодексом.

На відміну від редакції статті 171-1 КАС, діючої до набрання чинності Законом № 887-VII, відповідно до якої рішення Вищого адміністративного суду України щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції були остаточними і не підлягали перегляду в апеляційному чи касаційному порядку, з набранням чинності зазначеним Законом ці рішення підлягають перегляду Верховним Судом України у порядку, визначеному КАС.

Зазначеною нормою чітко визначено коло суб'єктів владних повноважень, рішення Вищого адміністративного суду України щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності яких можуть бути переглянуті Верховним Судом України з підстав, встановлених пунктом 3 частини першої статті 237 КАС, а саме - Верховна Рада України, Президент України, Вища рада юстиції. Серед таких суб'єктів владних повноважень ВККС України відсутня.

Отже, Верховний Суд України позбавлений можливості розглянути цю справу, оскільки відповідно до статті 235 КАС Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановленому цим Кодексом, а підстав для перегляду Верховним Судом України рішень Вищого адміністративного суду України у публічно-правових спорах, звернених до ВККС України, чинним законодавством не встановлено у зв'язку з відсутністю права на оскарження таких рішень.

Керуючись частиною другою статті 109 та статтями 235-237, 239-2 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:


Відмовити у відкритті провадження за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого адміністративного суду України від 26 червня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії

Заяву з доданими до неї матеріалами повернути заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя

Верховного Суду України О.А. Коротких


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація