Судове рішення #3802610
УХВАЛА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

28 березня  2008р.                                                                                 м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

головуючої:                                          Павлишиної А.Т.

суддів:                                                   Мелінишин Г.П.,  Бойчук І.В.

секретаря:                                             Юрків І.П.

з участю:

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Надвірнянського районного суду від 5 лютого 2008 року,  -

 

встановила:

 

9.01.2008р. ОСОБА_1  звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на своє утримання. Позовні вимоги мотивувала тим,  що з відповідачем перебували в зареєстрованому шлюбі з 1977р. по грудень 2007р. В 1995р. вона стала інвалідом Ш-ї групи від загального захворювання,  отримує пенсію в розмірі 560.56 грн.,  однак,  цих коштів на лікування та проживання не вистачає,  а відповідач отримує високу заробітну плату (біля 5 000 грн.),  то позивачка просила суд стягнути з відповідача аліменти на її утримання в розмірі 1/4 частини від всіх доходів відповідача щомісячно.

Рішенням Надвірнянського районного суду від 5.02.2008р. позов задоволено частково та стягнуто з ОСОБА_2 аліменти на утримання позивачки  в розмірі 1/9

 

Справа № 22- ц-483 /2006р.                   Головуючий у 1 інстанції: Безбородько В.А.

Категорія 48                                             Доповідач : Павлишина А.Т.

 

частини від всіх його доходів щомісячно.

В апеляційній скарзі на рішення суду ОСОБА_1  посилається на неправильну оцінку судом обставин справи. Зокрема,  при постановленні рішення суд безпідставно прийняв до уваги той факт,  що у них є повнолітня дочка,  оскільки остання не має можливості надавати їй допомогу бо має свою сім"ю - двоє неповнолітніх дітей,  а відповідач має можливість надавати утримання в більшому розмірі. Просила рішення суду скасувати та постановити нове рішення,  яким позов задовольнити повністю.

Вислухавши доповідача,  доводи апелянта ОСОБА_1 ,  яка вимоги апеляційної скарги підтримала,  заперечення ОСОБА_2 на апеляційну скаргу,  перевіривши матеріали справи,  апеляційний суд вважає,  що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.

З матеріалів справи вбачається,  що позивачка з відповідачем перебували в зареєстрованому шлюбі з лютого 1977р. по грудень 2007р.,  мають дочку ОСОБА_3 1977р. народження,  відповідач працює бурильником в Прикарпатському УБР,  його нарахована зарплата становить в середньому 4 500 грн. щомісячно,  а дочка має свою сім"ю,  яка проживає з сторонами в одному домі і всі продовжують вести спільне господарство. Також судом встановлено,  що позивачка ОСОБА_1  в 1995р. була визнана інвалідом III- ї групи від загального захворювання і вона отримує пенсію в розмірі 560.56 грн.

Суд прийшов до правильного висновку,  що позивачка потребує матеріальної допомоги,  а відповідач в змозі та не заперечує надавати таку допомогу,  і,  зважаючи на те,  що позивачкою не представлено доказів про потребу у витратах в значно більшому розмірі,  судом обгрунтовано позов ОСОБА_1  задоволено частково та стягнуто з відповідача на користь позивачки на її утримання аліменти в розмірі 1/9 частини від всіх видів доходів відповідача щомісячно. Таке рішення не суперечить вимогам  ст. 80 СК України.

Посилання апелянта на ту обставину,  що дочка не може надавати їй матеріальної допомоги,  так як має власну сім"ю не заслуговує на увагу,  оскільки спроможність подружжя утримувати другого з подружжя не звільняє від такого обов'язку дітей.

Таким чином,  рішення суду постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права,  а доводи апеляційної скарги не спростовують його обґрунтованості..

Керуючись  ст.  ст.  307 ,  308 ,  313- 315, 317 ЦПК України ,  апеляційний   суд  -

 

ухвалив:

 

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити,  а рішення Надвірнянського   районного суду від   5.02.2008р.   залишити без зміни.

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення,  однак може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з часу набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація