Справа № 432/3347/14-ц
Провадження №2/432/1436/2014
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2014 р.Стахановський міський суд Луганської області
у складі: головуючого судді Бондаренко Н.О.
при секретарі Гейман К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Стаханові, Луганської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, у мотивування своїх вимог вказала, що вона з 09.08.2008 року перебуває з відповідачем у шлюбі, від якого мають дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина знаходиться на її утриманні, відповідач матеріальної допомоги на її утримання в добровільному порядку не надає.
Просить суд стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, щомісяця, починаючи стягувати від дня пред'явлення позову до суду і до повноліття дитини.
Позивач до судового засідання не з'явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, на позові наполягає.
Відповідач до судового засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю. З позовними вимогами згоден у повному обсязі.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити у відсутність сторін, в порядку ч. 2 ст. 197 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов до висновку, що підстав для відмови у прийнятті визнання відповідачем позову немає, а тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.ст. 10,11 Цивільного процесуального Кодексу України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з ч.3 ст. 60 ЦПК України доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
Між сторонами склались сімейні правовідносини, урегульовані нормами Сімейного кодексу України.
У судовому засіданні було встановлено, що сторони по справі з 09.08.2008 року перебувають в зареєстрованому шлюбі. Шлюб зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Стахановського міського управління юстиції, актовий запис № 346.(а.с.4)
Матеріалами справи встановлено, що дійсно, батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є ОСОБА_2 (а.с. 5).
Згідно зі ст. 180, 183, 184 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття, розмір аліментів на утримання дитини може бути встановлений у частці від заробітку та мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Розмір аліментів, які просить суд стягнути позивач є законним та обґрунтованим, обставин, які передбачені ст. 182 Сімейного Кодексу і які враховуються судом при визначенні розміру стягуваних аліментів, які б могли суттєво вплину на їх розмір сторонами не надано, судом не встановлено.
На підставі ст. 183 Сімейного Кодексу України частка заробітку матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Заперечень проти позову, доказів щодо неможливості сплачувати аліменти в зазначеному розмірі, відповідачем надано не було, отже позов в цій частині також підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог частини 1 статті 191 Сімейного Кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Позовна заява була пред'явлена до суду 16.06.2014 року і з цього часу слід стягувати аліменти.
Суд також вважає за необхідне допустити рішення до негайного виконання в межах стягнення з відповідача аліментів на утримання дитини за один місяць, що відповідатиме завданням сімейного законодавства, відповідно до якого регулювання сімейних відносин здійснюється цим Сімейним кодексом здійснюється з метою побудови сімейних відносин на паритетних засадах, взаємодопомоги і підтримки, забезпечення кожної дитини сімейним вихованням, можливістю фізичного розвитку, для чого вона потребує матеріального забезпечення.
Відповідно Закону України "Про судовий збір" позивачі по позовах про стягнення аліментів підлягають звільненню від сплати судового збору, у зв'язку з чим судовий збір підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 10,11,12,27,31,130,169,174,215 ЦПК України, ст.ст. 180-183,191 Сімейного Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходів, але не менш 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 16.06.2014 року і до досягнення дитиною повноліття.
Платежі в силу ст. 367 ЦПК України в частині стягнення аліментів на утримання дітей в межах платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 судовий збір у доход держави у сумі 243,60 грн.(двісті сорок три грн. 60 коп.).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий суддя: Н.О.Бондаренко