Справа №2о- 3 /2009
Рішення
іменем України
13.01.2009р. смт. Чуднів
Чуднівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Мельничука О.О.,
при секретарі Ткачук В.П.,
з участю заявника ОСОБА_1,
заінтересованої особи ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1“про встановлення факту родинних відносин”
заінтересована особа ОСОБА_2,-
встановив:
ОСОБА_1. звернувся в суд із заявою про встановлення факту родинних відносин із своїм братом ОСОБА_3., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 і після смерті якого відкрилась спадщина, на яку претендують заявник та ОСОБА_2., так як в зв”язку із відсутністю свідоцтва про народження останнього, як і актового запису про народження брата, він не може оформити документи про прийняття спадщини в установленому порядку.
У судовому засіданні заявник підтримав викладені у заяві вимоги та обставини справи.
ОСОБА_2. у судовому засіданні визнав вимоги заявника обгрунтованими.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення вказаних осіб, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню.
Згідно поданих заявником посвідчуючих особу документів, що є в матеріалах справи, анкетні дані померлого ОСОБА_3.та анкетні дані заявника загалом співпадають за виключенням лише різниці у написанні прізвища (ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3) та батьківства (ІНФОРМАЦІЯ_4 та ІНФОРМАЦІЯ_5). На думку суду дана різниця у написанні прізвища та по-батькові зумовлена різною транскрипцією у написанні вказаних даних на російській та українській мовах (свідоцтво про народження ОСОБА_3. не збереглося, а його дані в послідуючому записувалися із даних військового квитка). Водночас родинні відносини вказаних вище осіб як братів випливають із записів у погосподарських книгах Носівської сільської ради за 1953-1955 роки, довідки Носівської сільради № 342 від 15.12.2008 року, а також пояснень ОСОБА_2
Встановлення даного факту породжує для заявника юридичні наслідки- можливість оформлення спадщини після смерті брата.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 15, 60, 212-215, 256 ч.1п.1, 259 ЦПК України, суд
вирішив:
Заяву задовольнити. Встановити факт родинних відносин в якості рідних братів між ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_3 1927 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Житомирської області через Чуднівський районний суд протягом 20 днів після подання протягом 10 днів з дня проголошення даного рішення суду заяви про його апеляційне оскарження.
Після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така не буде подана, рішення набуває законної сили.
Суддя: