ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про закриття провадження у справі
15 листопада 2012 р. м. Чернівці Справа №2а/2470/2579/12
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ковтюк В.О.,
секретаря судового засідання Василика Г.В.
за участю:
позивача ОСОБА_1
представників відповідача Сірка Р.Б., Іванчука Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до прокурора Кіцманського району Чернівецької області Івончі М.П. , -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 (позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати дії прокурора Кіцманського району Чернівецької області Івончі М.П. щодо відмови в наданні запитуваної інформації згідно клопотання від 09.07.2012р. та зобов"язати відповідача надати копію акта судово-медичного обстеження №241 від 18.06.2012р. та копію витягу з Журналу обліку доставлених, відвідувачів та запрошених до Кіцманського РВ УМВС України за 06.06.2012р., копії яких знаходяться в матеріалах перевірки заяви позивача про злочин до прокуратури Кіцманського району Чернівецької області від 11.06.2012р.
В ході судового розгляду справи, заслухавши доводи сторін, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 ст. 2 КАС передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.2 ч. 2 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
В рішенні Конституційного Суду України № 6-рп/2001 від 25.05.2001р., кримінальне судочинство - це врегульований нормами Кримінально-процесуального кодексу України порядок діяльності органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду (судді) щодо порушення розслідування. Розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльність інших учасників кримінального процесу -підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів, їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів.
Захист прав і свобод людини не може бути надійним без надання їй можливості при розслідування кримінальної справи оскаржити до суду окремі процесуальні акти, дії чи бездіяльність органів дізнання, попереднього слідства і прокуратури. Але таке оскарження може здійснюватися у порядку, встановленому КПК України, оскільки діяльність посадових осіб, як і діяльність суду, має свої особливості та не належить до управлінської діяльності.
Таким чином, спірні відносини, які виникають між заявниками та прокуратурою, слідчим, органом дізнання під час організації перевірки заяв і повідомлень про злочин, не є управлінськими, а повноваження цих органів та їхніх посадових осіб щодо порядку прийняття заяв та повідомлень про злочини та їх розгляду регламентовані Кримінально-процесуальним кодексом України.
Як вбачається із змісту позовних вимог предметом заявленого спору є оскарження дій та бездіяльності прокурора Кіцманського району Чернівецької області Івончі М.П., які були здійснені ним в межах розгляду заяви про злочин ОСОБА_1 від 11.06.2012р., що розглядалась в порядку ст.97 КПК України (даний факт сторонами не заперечувався), зокрема ненадання копій документів, які містяться в матеріалах перевірки вищезгаданої заяви. Отже зазначене виключає можливість розгляду поданого позову в порядку адміністративного судочинства.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи, інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні і суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, цей спір хоча і є публічно-правовим, проте має вирішуватися в порядку кримінального судочинства.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 157, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У х в а л и в :
1. Закрити провадження у справі.
Ухвала відповідно до ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Згідно із ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали виготовлено 22.11.12.
Суддя В.О. Ковтюк