справа № 2-245/200
9
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2009 року м. Запоріжжя
Заводський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді |
Яцуна О.С. |
при секретарі |
Єговітіної І.Ю. |
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
ВСТАНОВИВ:
08 .12.08 ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів з ОСОБА_2 . на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ., у твердій грошовій сумі в розмірі 557 грн. щомісячно до досягнення нею повноліття.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та пояснила, що перебуває у шлюбі з відповідачем з 2003 року. Від шлюбу з відповідачем мають доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В добровільному порядку коштів на утримання дитини відповідач не надає, внаслідок чого, вона знаходиться у скрутному матеріальному становищі. Повідомила, що відповідач офіційно не працевлаштований, а тому має нерегулярний дохід. Вважає що за своїм станом здоров’я та матеріальним становищем в змозі платити аліменти у розмірі 557 грн. щомісяця.
Відповідач не заперечує проти позовних вимог, вважає позов таким що підлягає задоволенню.
Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, дослідивши та оцінивши наявні у справі докази, з урахуванням стану здоров’я та матеріального становища сторін, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно записів акта цивільного стану Заводського районного управління юстиції м. Запоріжжя НОМЕР_1 від 26.07.03 ОСОБА_1 зареєструвала шлюб з ОСОБА_4 . Донька ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1
Суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню на таких підставах.
Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані у рівному ступені утримувати дітей до досягнення їх повноліття. При визначенні розміру аліментів суд, відповідно до ст.ст.182, 184 СК України, враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, наявність у платника аліментів непрацездатних батьків та інші обставини, які мають істотне значення. Якщо, платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою одержувача аліментів може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Відповідно до ч.2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового розміру для дитини відповідного віку, за винятком випадків передбачених ст.184 цього кодексу, тобто у випадку при визначенні розміру аліментів у твердій грошовій сумі.
Згідно положень ст.88 ЦПК України з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір. Відповідно до ч. 1 ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Відповідно до ст.367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення у справі по стягненню аліментів у межах суми платежу за один місяць.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.180, 182, 184, 191 СК України, ст.ст.57-60, 88, 209, 212-215, 367 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ., громадянина України, зареєстрованого за адресою: м. Запоріжжя, АДРЕСА_1 ) аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 557 (п’ятсот) грн. щомісячно на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . з 08.12.08 до її повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 . судовий збір у розмірі 51 грн. в дохід держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справі про стягнення аліментів у розмірі 7.50 грн.
Допустити негайне виконання судового рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Заводський районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя О.С. Яцун