Судове рішення #3819584

                                                  

                                               

 

 

                                                                                                                     Дело № 2-0-59/2008 р.

 

                                               Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                            І  М  Е  Н  Е  М       У   К   Р  А  Ї  Н  И

 

 

29 грудня  2008 р .                       Печенізький  районний суд Харківської області

 

 

у складі: головуючого - судді Смирнова В.А.

                при секретарі-            Меденець Т.С.

 

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Печеніги цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення  факту родинних відносин,

зацікавлена особа: Печенізька державна нотаріальна контра Харківської області 

 

 

                                                в  с  т  а  н  о  в  и  в:

 

ОСОБА_1звернулась  до суду з  заявою про встановлення  факту  родинних відносин,  зацікавлена особа: Печенізька державна нотаріальна контра Харківської області. 

 ОСОБА_1в заяві  вказує, що вона народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Добровольське, Н.Бугського району  Миколаївської області.

            03 березня 1979 року уклала шлюб з ОСОБА_2. та прийняла прізвище чоловіка - ОСОБА_1

            Заявниця вказує, що її батьками є - ОСОБА_3 та ОСОБА_4. В свідоцтві про народження заявниці посадовою особою невірно записано  по батькові завниці , вказаноОСОБА_1замість ОСОБА_1.

            Батько заявниці  ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 помер.

            Після його смерті залишилось спадкове майно, яке складається з земельної ділянки, яка розташована на території Печенізької селищної ради та грошового вкладу в філії Чугуївського відділення ощадного банку НОМЕР_8 сел. Печеніги.

            Заявниця вказує, що бажає  оформити на своє ім*я спадкове майно. При зверненні до Печенізької державної нотаріальної контори їй було відмовлено в оформленні  документів на спадкове майно, так як у свідоцтві про народження, паспорті та ідентифікаційному коді є розбіжності в написанні її по батькові.

            Заявниця просить суд встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, померлим  ІНФОРМАЦІЯ_2, як між батьком та донькою.

      В  судовому засіданні заявниця підтримала свою заяву.

Представник зацікавленої особи   в судове засідання не з*явився, хоча  про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, але надав суду письмову заяву,  в якій просить суд  розглядати справу за його відсутності, проти задоволення заяви не заперечує.

            Допитавши заявницю, свідків,  дослідивши надані заявницею письмові матеріали справи, оцінивши  докази, суд вважає заяву , як таку що підлягає задоволенню. При цьому суд виходить з наступного.

           

 

 

Згідно свідоцтва про одруження, серія  НОМЕР_1, виданого 27 грудня 2003 р. ( повторне) - ОСОБА_4 та ОСОБА_3  уклали шлюб 10 листопада 1969 р. Після укладення шлюбу присвоєно прізвища: чоловікові- ОСОБА_4, дружині -  ОСОБА_3. ( а.с.11).

Згідно свідоцтва про народження серіяНОМЕР_2, виданого 25 листопада 1970,  зареєстрованого Рай ЗАГС  в м.Новий Буг, Миколаївської області - ОСОБА_1( на рос.мові)  народилась ІНФОРМАЦІЯ_1, її батьками є  “ ОСОБА_4 та ОСОБА_3( на рос. мові), актовий запис НОМЕР_3від 16.12.1960 р.( а.с.7).

Згідно довідки № 695 від 22.10.2008 р., виданої відділом реєстрації актів цивільного стану Перевальського районного управління юстиції Луганської області -ОСОБА_2 та ОСОБА_1уклали шлюб 03 березня 1979 р., актовий записНОМЕР_4 Після реєстрації шлюбу присвоєно прізвища : чоловікові - ОСОБА_2, дружині - ОСОБА_1  26.01.1990 р. у відділі реєстрації актів цивільного стану Перевальського районного управління юстиції Луганської області зареєстровано розірвання зазначеного шлюбу,актовий запис НОМЕР_5( а.с.10).

            Згідно свідоцтва про смерть, серія НОМЕР_6 зареєстрованого 19 вересня 2008 р. Печенізьким відділом реєстрації актів цивільного стану  Харківської області - ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис НОМЕР_7 ( а.с.12).

Згідно  ощадної книжки  в установі банку НОМЕР_8 Чугуївського відділення в с. Печеніги Харківської області   на ім*я ОСОБА_4 ( на рос. мові)  відкрито рахунок НОМЕР_9. ( а.с.13).

Згідно договору купівлі-продажу  Ѕ  частини житлового будинку від 28 грудня 1965 р., посвідченого нотаріусом Чугуївської державної нотаріальної контори Харківської області за реєстром № 3316 - ОСОБА_4 придбав Ѕ частину житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1( а.с.14-19).

          Згідно паспорта громадянина України, серія НОМЕР_10, виданого Чугуївським РВ УМВСУ   в Харківській області 17.04.2001 р.-ОСОБА_1значиться зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_2. ( а.с.5-6).

         Свідки  ОСОБА_5,ОСОБА_6суду пояснили, що знали померлого батька заявниці, так як вони мешкали поруч в одному селі, його звали ОСОБА_4. Також свідки підтвердили той факт, що ОСОБА_4, померлий ІНФОРМАЦІЯ_2 був батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 Також пояснили, що помилка в написанні по батькові заявниці виникла в зв*язку з невірним перекладом  з російської на українську мову.

    Встановлення данного факту має для заявниці  юридичне значення, так як від встановлення данного факту залежить виникнення, зміна або  припинення  її особистих майнових прав, в данному випадку права розпорядження спадковим майном.

     Керуючись ст.ст. ст.ст. 4-8, 10,11,60, 88, 209,212 - 215,256,259 ЦПК  України, суд-

 

                                                 В   И  Р  І  Ш  И  В  :

 

        Заяву ОСОБА_1 -  задовільнити в повному обсязі.

       Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, померлим  ІНФОРМАЦІЯ_2, як між донькою та батьком.

       Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Харківської області через Печенізький районний суд Харківської області   шляхом подачі в 10- денний  строк з дня проголошення рішення  заяви про  апеляційне оскарженння і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

Суддя:                                                                                                         Смирнов В.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація