УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2006 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:
Головуючого, судді: Любобратцевої Н.І.
Суддів: Даніла Н.М.
Чистякової Т.І.
При секретарі: Урденко Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ГУ МВС України в АРК про визнання протиправними дій, пов'язаних з проведеним перерахунком пенсії, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Центрального районного суду М.Сімферополя Автономної Республіки Крим від 02.10.2006 p., -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ГУ МВС України в АРК про визнання протиправними дій, пов'язаних з проведеним перерахунком пенсії.
Позовні вимоги мотивовані тим, що під час перерахунку пенсії додаткові види грошового забезпечення: надбавки за безперервну службу і особливі умови служби, і премія були враховані відповідачем в максимальних розмірах, передбачених законодавством, а не в розмірах, в яких вони фактично йому виплачувались в період проходження служби. Пенсійна доплата в порушення Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і деяких інших осіб", при перерахунку пенсії була врахована не в максимальному розмірі - 50%, передбаченому Указом Президенту України, а у розмірі 25 %, у зв'язку із чим, на думку позивача, його право, придбане на підставі Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і деяких інших осіб", було звужене, і розмір пенсії відповідно був знижений. Уточнивши позовні вимоги, позивач просить визнати його право на перерахунок пенсії з 01.01.2005 р. з урахуванням пенсійної доплати 50%, визнати проведений ГУ МВС України в АРК з 01.01.205 р. перерахунок пенсії з урахуванням пенсійної доплати у розмірі 25% неправомірним, зобов'язати відповідача провести з 01.01.2005 р. перерахунок його пенсії з урахуванням пенсійної доплати у максимальному розмірі 50% і направити відповідні документи в Сімферопольське міське відділення ВАТ „Державний Ощадний банк України" для виплати йому недорахованої з січня 2005 р. пенсії.
Представник відповідача позов не визнав, пояснивши, що Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і деяких інших осіб" встановлює, що додаткові види грошового забезпечення враховуються в розмірах, встановлених законодавством, що передбачає виплату пенсійної доплати. А саме, Указом
Справа №22-а-7808/06 Головуючий в першій
інстанції, суддя - Осіпов Ю.В.
Доповідач, суддя - Чистякова Т.І.
Президентом України керівникам органів внутрішніх справ надано право в межах асигнувань, які виділяються на утримання цих органів, персонально встановлювати доплату за вислугу 20 і більше років в розмірі від 25 до 50 % суми пенсії, яка могла бути нарахована позивачеві у разі виходу на пенсію, розмір якої встановлюється кожному персонально за рішенням керівників органів внутрішніх справ. Відповідно до наданих документів спірна пенсійна доплата перед звільненням позивачеві сплачувалась у розмірі 25%. Таким чином, розмір пенсійної доплати встановлений законодавством - це розмір, визначений керівником персонально позивачеві в період проходження останнім служби на момент звільнення.
02.10.2006 р. Центральним районним судом М.Сімферополя Автономної Республіки Крим прийнято постанову, якою відмовлено в задоволенні позову.
Не погодившись з постановою суду, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду як необгрунтовану, прийняту з порушенням норм матеріального і процесуального права.
Перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи, наведені в апеляційній скарзі, заслухавши позивача, колегія судів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
З матеріалів суду вбачається, що ОСОБА_1 31.08.2002 р. був звільнений із органів внутрішніх справ. При звільненні йому була нарахована пенсія у розмірі 437 грн. 20 коп. Під час перерахунку пенсії 01.01.2005 р. надбавка за вислугу років була врахована в розмірі 25%.
Доводи позивача про те, що він має право на перерахунок пенсії з урахуванням пенсійної доплати у розмірі 50%, судом першої інстанції правильно не прийняті до уваги.
Згідно з Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і деяких інших осіб" додаткові види грошового забезпечення враховуються в розмірах, встановлених законодавством, що передбачає виплату пенсійної доплати.
Указом Президента України керівникам органів внутрішніх справ надано право в межах асигнувань, які виділяються, на утримання цих органів, персонально встановлювати доплату за вислугу 20 і більше років в розмірі від 25 до 50 % суми пенсії, яка могла бути нарахована позивачеві у разі виходу на пенсію, розмір якої встановлюється кожному персонально за рішенням керівників органів внутрішніх справ.
Виходячи з вище вказаних положень, розмір пенсійної доплати встановлений законодавством - це розмір, визначений керівником персонально позивачеві в період проходження останнім служби на момент звільнення. Як вбачається із довідки ГУ МВС України в АРК пенсійна доплата перед звільненням позивачеві складала 25% (а.с.36).
З урахуванням вказаних норм Закону і фактичних обставин, суд першої інстанції правильно прийшов до висновку, що пенсія позивачеві нарахована відповідно до чинного законодавства.
Такі висновки суду відповідають обставинам справи, зібраним по справі доказам і не суперечать діючому законодавству.
Оспорюючи висновки суду, апелянт не надав доказів, які б їх спростовували.
Відповідно до ст.ст. 195,200 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Апеляційний суд залишає апеляційну скаргу без задоволення, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 195, 200 КАС України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Постанову Центрального районного суду м.Сімферополя Автономної Республіки Крим від 02.10.2006 р. залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.
Постанова може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили.