Судове рішення #3821532

№ 2-1349/2008

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2008 р. Малиновський райсуд м. Одеси

в складі: головуючого судді     Савинської І.О.

при секретарі     Убейник Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадщину в порядку успадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

Позивач,  уточнивши свої позовні вимоги,  просить суд визнати право власності на 1/2 частину АДРЕСА_1,  після смерті його батька  ОСОБА_3 ,  померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.,  посилаючись на те,  що позивач є спадкоємцем першої черги,  фактично мешкає у квартирі,  сплачує комунальні послуги,  прийняв спадщину.

Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Вислухавши пояснення сторін,  допитавши свідків,  дослідивши матеріали справи,  суд вважає,  що позов має підґрунтя та підлягає задоволенню.

Як встановлено у судовому засіданні позивач є сином ОСОБА_3

Згідно договору купівлі-продажу,  батько позивача - ОСОБА_3 - був власником 1/2 АДРЕСА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1  помер  батько  позивача  -  ОСОБА_3 ,   не залишивши заповіту.

Після його смерті відкрилася спадщина на 1/2 частину  АДРЕСА_1

Відповідно до  ст.  1261 ЦК України,  позивач є спадкоємцем першої черги за законом,  окрім нього має право на  частку в спадщині його брат ОСОБА_2

На момент відкриття спадщини та після смерті батька позивач мешкає у зазначеній квартирі,  користується предметами домашнього обіходу,  сплачує комунальні послуги,  користується спадковим майном як власністю.

На спадщину ОСОБА_2  не претендує,  в судовому засіданні відмовився на користь позивача.

В жовтні 2007 р. позивач звернувся до нотаріуса з заявою про видачу свідоцтва на право на спадщину за законом,  але нотаріус відмовив,  оскільки позивач не був зареєстрований на момент

 2

відкриття спадщини у спадковій квартирі,  ним був пропущений б-ти місячний строк на звернення до нотаріуса.

Допитана у судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_4 підтвердила,  що позивач фактично прийняв спадкове майно після смерті спадкодавця - батька,  постійно мешкає в спірній квартирі,  користується предметами домашнього побуту,  несе витрати по сплаті комунальних послуг. На спадщину ОСОБА_2  не претендує. Інших спадкоємців немає.

Відповідно до  ст.  1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця,  у тому числі,  зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті,  той з подружжя,  який його пережив,  та батьки.

Відповідно до  ст.  12 68 ЦК України спадкоємець,  який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини,  вважається таким,  що прийняв спадщину,  якщо протягом року,  встановленого статтею 1270 цього Кодексу,  він не заявив про відмову від неї.

Суд вважає,  що позовні вимоги доведені у судовому засіданні,  у зв'язку з чим необхідно визнати право власності на спадщину в порядку успадкування за позивачем.

Керуючись  ст.  ст.  11,  57,  208-210,  213-215 ЦПК України,   ст.  ст.  1261,  1268 ЦК України,   суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності у порядку успадкування за законом на 1/2 частину АДРЕСА_1 яка належала його батькові  ОСОБА_3,  померлому ІНФОРМАЦІЯ_1

Рішення суду є підставою КП «ОМБТІ та РОН» для реєстрації права приватної власності на 1/2 частину АДРЕСА_1 за ОСОБА_1.

Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду шляхом подачі у термін 10 днів заяви про апеляційне оскарження суду,  та подальшої подачі у термін 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч.4  ст. 2 95 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація