Справа № 2-2018 / 2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
24 жовтня 2008 року Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого Іванюка Т.І.,
при секретарі Дідовець М.І.,
розглянувши на попередньому розгляді у відкритому судовому засіданні в смт. Козелець Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Омелянівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно за заповітом
в с т а н о в и в:
у суд з позовною заявою про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться вАДРЕСА_1, звернулися ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Омелянівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області. Свої позовні вимоги позивачі мотивують тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер їх батько ОСОБА_3. Після його смерті відкрилася спадщина до складу якої входить житловий будинок, що розташований АДРЕСА_1. Вони, як єдині спадкоємці за заповітом фактично прийняли спадщину і вступили в управління спадковим майном, а тому мають право у набуття у власність вказаного домоволодіння як на спадщину.
У судове засідання позивачі не з'явилися, однак при цьому подали суду письмову заяву про розгляд справи у їх відсутності. Позовні вимоги повністю підтримують.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином відповідач повідомлений про час і місце судового розгляду цивільної справи. При цьому, відповідачем до суду подана заява про визнання позовних вимог, а також клопотання про розгляд цивільної справи у відсутності представника відповідача.
Як установлено у судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1помер батько позивачів ОСОБА_3. Після його смерті відкрилася спадщина до складу якої входить житловий будинок, що розташований АДРЕСА_1. Дане домоволодіння, що відноситься до категорії колгоспних дворів, вартість якого складає 28 385 гривень, в бюро технічної інвентаризації не зареєстрований. Після смерті батька позивачі фактично прийняли у володіння будинок з надвірними будівлями. Але оформити юридично дане домоволодіння не можуть, оскільки у батька не було правовстановлюючого документу на дане домоволодіння. За життя ОСОБА_3. розпорядився своїм майном, про що 13 травня 1996 року склав заповіт, посвідчений секретарем виконкому Омелянівської сільської ради у реєстрі за № 47, у якому все своє майно заповів ОСОБА_1. таОСОБА_2 Інших спадкоємців, які мають обов'язкову частку у даній спадщині, немає.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає необхідним позов задовольнити, оскільки достовірно встановлено, що ОСОБА_1. таОСОБА_2 як єдині спадкоємці за заповітом, вступивши в управління спадковим майном, мають право на набуття у власність житлового будинку з надвірним будівлями в рівних частках кожен по ½ частині, що розташованийАДРЕСА_1.
Суд відповідно до ст. 130 ЦПК України з'ясував можливість врегулювання спору до судового розгляду, так як відповідач визнав позов, і вважає за необхідне його задовольнити відповідно до ст. 174 ч. 4 ЦПК України, яка передбачає, що у разі визнання позову відповідачем суд,за наявності для того підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 316, 325, 328, 331, 383 і 392 ЦК України, ст.ст. 60,130, 209, 212, 215, 218, 223, 294, 295 і 296 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Омелянівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на частини в рівних частках на житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться вАДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: