Справа № 2~2140
2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
09 грудня 2007 року Котовський міськрайонний суд Одеської області____
в складі: головуючого - судді Єщенка О.В. __________
судді _ _______________________________________________________
судді ________________________________________________________
при секретарі_ _ Шершун О.О. .
з участю прокурора _________ ________________
громадського обвинувачувача
та адвоката
адвокатів
_________________________________________________________________________________________
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду (виїзному судовому засіданні)
в місті________Котовську цивільну справу за позовом _______
селі
ОСОБА_1
до
ОСОБА_2
Про стягнення аліментів
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів утримання сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1/3 частини щомісяця із всіх видів заробітку (доходу) але не менше 30% від прожиткового мінімуму відповідної категорії дітей.
За твердженням позивачки, вона перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з ІНФОРМАЦІЯ_2 року по теперішній час. Від цього шлюбу є син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження.
Причиною подачі позову послужило те, що відповідач в даний час проживає окремо від сім′ї та матеріальну допомогу на утримання дитини не надає.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав частково. Пояснив суду, що він згоден сплачувати аліменти на утримання сина в розмірі ¼ частини щомісяця з всіх видів заробітку (доходу), 1/3 частину він не може сплачувати так як у нього буде замало коштів на проживання.
Заслухавши пояснення позивачки, відповідача, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, а саме: копію свідоцтва про шлюб, виданого 10.05.2006 р. (а.с. ); копію свідоцтва про народження ОСОБА_3, серії НОМЕР_1, виданого 14.08.2000 р. (а.с. ); копію довідки, що на утриманні ОСОБА_1 знаходиться син ОСОБА_3 (а.с. ), суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом, сторони поживали однією сім'єю, утримували та виховували сина, але в зв'язку з тим, що відповідач в даний час проживає окремо від сім′ї він матеріальної допомоги на утримання сина Івана не надає.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Оскільки позивач допомоги на утримання дитини не надає і не заперечує проти цього, суд враховуючи матеріальне положення сторін та той факт, що дитина перебуває на утриманні позивачки, що підтверджується довідкою (а.с. ), вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, а кошти на утримання підлягають стягненню у примусовому порядку в розмірі 1/4 частини щомісяця із всіх видів заробітку (доходу) але не менше30% від прожиткового мінімуму відповідної категорії дітей.
Керуючись ст. ст. 182, 183 Сімейного кодексу України, ст. 209, 214, 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уроженця та жителяАДРЕСА_1, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_4 - аліменти в розмірі 1/4 частини із всіх видів заробітку (доходу) але не менше 30% від прожиткового мінімуму відповідної категорії дітей на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, на користь ОСОБА_1, щомісяця, до досягнення ОСОБА_3повноліття - ІНФОРМАЦІЯ_5р.
Стягнення провадити щомісяця, починаючи з 01 вересня 2008 року.
Рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 держмито в розмірі 51 (п'ятдесяти однієї) гривні в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь УДК у Котовському р-ні ГУДКУ в Одеській області поточний рахунок № 31217259700019 м. Котовськ 21081100, банк: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, ЄРДПОУ 23214672 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 7 (сім) гривень 50 копійок.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до апеляційного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя -