Судове рішення #3837603

Справа №2-145/2008 p.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2008 року.     смт.  Межова

Межівський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Літвінова Л.Ф.,

при секретарі Москвіта Н.О.,  розглянувши на попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом     ОСОБА_1 ОСОБА_2 до ОСОБА_3    про визнання  договору  купівлі-продажу  об'єктів  незавершеного   будівництва  та  земельної ділянки дійсним та визнання права спільної сумісної власності в рівних частках ,  -

ВСТАНОВИВ:

05 березня 2008 року до Межівського районного суду Дніпропетровської області звернулись ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з позовом про визнання договору купівлі-продажу об'єктів незавершеного будівництва та земельної ділянки дійсним та визнання права спільної сумісної власності в рівних частках,  де зазначено,  що 29.01.2008 року вони уклали договір купівлі-продажу об'єктів незавершеного будівництва та земельної ділянки розташованого по вул.  Червоноармійська, 99 с. Новопавлівка Межівського району Дніпропетровської області. Позивачі вказують,  що у зареєстрованому шлюбі не перебувають,  але проживають однією сім'єю,  ведуть спільний бюджет. Предметами договору купівлі-продажу незавершеного будівництва являються: житловий будинок, гараж, сарай та земельна ділянка. Згідно умов договору передача об'єктів незавершеного будівництва здійснюється в день підписання договору та посвідчується відповідним актом прийманн-передач. 29.01.2008 року на основі вказаного вище акту продавцем передав їм усе майно,  а вони сплатили відповідачу 2 тисячі гривень про що було написано розписку. Договір купівлі-продажу був укладений у письмовій формі,  об'єкти незавершеного будівництва та земельна ділянка були їм передані,  але нотаріального посвідчення угоди не відбулось. Між сторонами існувала домовленість,  що після того як відповідач отримає витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно вони нотаріально посвідчать угоду,  але відповідач без надання поважних причин відмовляється нотаріально посвідчувати договір,  в зв'язку з чим позивачі не можуть зареєструвати права власності. Дружина відповідача нотаріально посвідчила заяву у якій дає згоду її чоловікові на продаж за його розсудом вищевказаного майна. Просять визнати договір купівлі-продажу об'єкта незавершеного будівництва та земельної ділянки дійсним та визнати по 1/2 частині права спільної сумісної власності.

У судовому засіданні позивачі підтвердили обставини,  які викладені вище додавши,  що виконала всі умови договору та наполягали на задоволенні позовних вимог.

Відповідач з позовом згідний при цьому пояснив,  що договір нотаріально не посвідчений з його вини.

Суд вислухавши пояснення сторін,  вивчивши матеріали справи,  оцінивши докази вважає,  що позов підлягає задоволеннню.

Відповідно до  ст. 657 ЦК України договір купівлі-продажу земельної ділянки,  єдиного майнового комплексу,  житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

В матеріалах справи мається договір купівлі-продажу об'єктів незавершеного будівництва (житлового  будинку)  господарських  будівель  (гаража, сараю)  та земельної

ділянки від 29.01.2008 року,  де дійсно обумовлюються всі істотні умови даної угоди,  але нотаріального посвідчення не відбулось і таким чином вказаний вище договір є нікчемним,  що відповідає положенням ч.1  ст. 220 ЦК України.

Судом встановлено,  що укладений правочин відповідав справжній волі особи,  яка його вчинила,  а нотаріальному посвідченню перешкоджала обставина,  яка незалежала від її волі.

В силу  ст. 219 ЦК України у разі недодержання вимоги закону про нотаріальне посвідчення одностороннього правочину такий правочин є нікчемним.

Суд може визнати такий правочин дійсним,  якщо буде встановлено,  що він відповідач справжній волі особи,  яка його вчинила,  а нотаріальному посвідченню перешкоджала обставина,  яка не залежала від її волі.

Згідно з ч.2  ст. 220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотніх умов договору,  що підтверджується письмовими доказами і відбулось повне або часткове виконання договору,  але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення,  суд може визнати такий договір дійсним.  У цьому разі наступне його нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

Відповідно до ч.3  ст. 334 ЦК України право власності на майно за договором,  який підлягає нотаріальному посвідченню,  виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішення суду про визнання договору,  не посвідченого нотаріально,  дійсним.

Керуючись  ст.  ст. 208, 212-215 ЦПК  ст. 220, 334 ЦК України,

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_1 ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання договору купівлі-продажу об'єктів незавершеного будівництва та земельної ділянки дійсним та визнання права спільної сумісної власності в рівних частках задовольнити.

Визнати договір купівлі-продажу об'єктів незавершеного будівництва та земельної ділянки розташованого по вул.  Червоноармійська, 99 с. Новопавлівка Межівського району Дніпропетровської області укладеного між ОСОБА_1 ОСОБА_2 (покупці) та ОСОБА_3 (продавець) дійсним.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 по 1/2 частині права спільної сумісної власності на житловий будинок,  гараж,  сарай,  які розташовані по вул.  Червоноармійській, 99 с. Новопавлівка Межівського району Дніпропетровської області та по 14 частині права спільної сумісної власності на земельну ділянку згідно Державного акту на право приватної власності на землю, серії РЗ №151773 від 02.12.2002 року.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до апеляційного суду Дніпропетровської області через Межівський районний суд протягом десяти днів після його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження,  або в порядку ч.4  ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація