справа № 179/1988/13-ц
провадження № 2/179/680/13
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 грудня 2013 р. Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Соловйова М.І., за участю секретаря судового засідання Горбаченка Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 179/1988/13-ц за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний Банк "Приватбанк" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-
в с т а н о в и в:
04.10.2013 року Публічне акціонерне товариство Комерційний Банк "Приватбанк" (далі Банк, позивач) звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 (далі відповідач), про стягнення заборгованості за договором, посилаючись на те, що 11.11.2005 року між ними укладений договір, згідно з яким останній отримав кредит на загальну суму 5000 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну карту зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 48 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки.
Оскільки боржник належним чином не виконує свої зобов'язання по кредитному договору, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість за договором, яка станом на 19.09.2013 року становить 36851,47 грн., яка складається: заборгованість по кредиту - 4995,50 грн.; заборгованість по відсоткам за користування кредитом - 29624,95 грн.; а також штрафи відповідно до п. 8.6 Умов та правил надання банківських послуг штраф (фіксована частина) - 500 грн., штраф (процентна складова) 1731,02 грн.
Позивач підтримав свої вимоги у повному обсязі.
Відповідач не звився, про причини своєї неявки не повідомив. Про дату, час, та місце проведення повідомлений шляхом опублікування відповідного оголошення у пресі.
Розглянувши надані письмові докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 526, 530, 599 Цивільного Кодексу України (далі ЦК України) зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним .
Виходячи з положень статей 626, 638 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Суд зазначає, що відповідно до ст. 203 ЦК України волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. Правочин має вчинятися у формі, встановленій законом. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства, що відповідає положенням ст. 628 ЦК України.
Судом встановлено, що 11.11.2005 року між Банком та відповідачем укладений договір б/н, за умовами якого останній отримав кредит на загальну суму 5000 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну карту зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 48 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки.
Відповідно п. 9.12 Умов та правил надання банківських послуг договір діє протягом 12 місяців з моменту підписання. Якщо протягом цього терміну жодна зі сторін не проінформує іншу сторону про припинення Договору, він автоматично лонгується на такий же термін.
На виконання умов договору позивач надав відповідачеві кредит у сумі 5000 грн., що відповідачем не спростовано.
Згідно з частинами 1, 3 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, установлених договором, а позичальник - повернути кредит та сплатити відсотки. Особливості регулювання відносин за договором про надання споживчого кредиту встановлені законом.
У порушення вищевказаних норм закону та умов договору відповідач зобов'язання вказаним договором належним чином не виконала.
Відповідно до п. 8.6 Умов та правил надання банківських послуг при порушенні позичальником строків платежів по будь-якому з грошових зобов'язань, передбачених Договором більш ніж на 120 днів, позичальник зобов'язаний сплатити банку штраф у розмірі 500 грн. та 5% від суми заборгованості.
Таким чином, вимоги позивача про стягнення заборгованості, яка складається із: заборгованість по кредиту - 4995,50 грн.; заборгованість по відсоткам за користування кредитом - 29624,95 грн.; а також штрафи відповідно до п. 8.6 Умов та правил надання банківських послуг штраф (фіксована частина) - 500 грн., штраф (процентна складова) 1731,02 грн.; є обґрунтованими.
Розподіл судових витрат здійснити відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 214-215, ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства Комерційний Банк "Приватбанк" - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний Банк "Приватбанк заборгованість за кредитним договором б/н від 11.11.2005 року у розмірі 36851,47 грн. (тридцять шість тисяч вісімсот п'ятдесят одна грн. 47 коп.), яка складається з: заборгованість по кредиту - 4995,50 грн.; заборгованість по відсоткам за користування кредитом - 29624,95 грн.; а також штрафи відповідно до п. 8.6 Умов та правил надання банківських послуг штраф (фіксована частина) - 500 грн., штраф (процентна складова) 1731,02 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний Банк "Приватбанк" судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 368,51 грн. (триста шістдесят вісім грн. 51 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий суддя М.І. Соловйов